У планшетах флешки замінять на гібридні вінчестери

У планшетах флешки замінять на гібридні вінчестери

Жорсткий диск Seagate Momentus Thin (зображення виробника)

У планшетних комп'ютерах замість флеш-накопичувачів можуть почати встановлювати 5-міліметрові вінчестери.

Фахівцям сінгапурського Інституту зберігання даних (Data Storage Institute, DSI), що входить до складу Агентства з науки, техніки і досліджень, вдалося розробити 2,5-дюймовий жорсткий диск товщиною всього в 5 мм.

Сьогодні найтонші вінчестери у формфакторі 2,5 дюйма мають товщину близько 7 мм. До таких накопичувачів, наприклад, відноситься Seagate Momentus Thin, що вміщає від 160 до 320 Гб.

Секрет розробки сінгапурських інженерів - інноваційний шпиндельний електродвигун товщиною в 4 мм. Його конструкція забезпечує низькі втрати на тертя в підшипнику, слабкий рівень вібрацій і шуму. Швидкість обертання шпинделя може становити 5 400 або 7 200 об/хв.

DSI пропонує оснащувати тонкі вінчестери додатковим модулем флеш-пам'яті. Такі гібридні накопичувачі в порівнянні з традиційними жорсткими дисками забезпечать більш високу швидкодію і зниження споживаної енергії на величину до 30%.

Очікується, що 5-міліметрові вінчестери зможуть замінити флеш-накопичувачі в планшетних комп'ютерах, дозволяючи збільшити місткість підсистеми зберігання даних при одночасному зниженні вартості. Строки початку масового виробництва дисків не уточнюються.

Читайте також:

Найпотужніший у світі суперкомп'ютер побив власний рекорд

Волохата нанотехнологія захистить ноутбук від пролитої кави

Помер піонер комп'ютерних наук - творець UNIX та мови C

Повʼязані теми:

Наступна публікація