Помер піонер комп'ютерних наук - творець UNIX та мови C

Дата публікації
Перегляди
3347
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Помер піонер комп'ютерних наук - творець UNIX та мови C

Денніс Рітчі

Легенадрний програміст Денніс Рітчі помер у віці 70 років в Нью-Йорку. Він прославився тим, що розробив мову програмування C і систему UNUX.

У віці 70 років пішов з життя видатний американський комп'ютерний учений та програміст Денніс Рітчі, творець мови програмування С ("Сі") та один з розробників операційної системи UNIX.

Рітчі помер минулими вихідними у себе вдома в Нью-Джерсі після тривалої хвороби, проживши лише місяць після свого чергового дня народження.

Денніс Рітчі народився 9 вересня 1941 року в Нью-Йорку. Майбутній піонер комп'ютерних наук закінчив Гарвардський університет, а з 1967 року почав працювати в Bell Labs. Тут він разом з іншим програмістом, Кеном Томпсоном, розробив мову C і систему UNIX.

Ідеї, стандарти та синтаксис, закладені Рітчі в "Сі", широко використовуються в сучасних мовах програмування, таких як C + + і Java. Згідно з індексом TIOBE на жовтень 2011 року, "Сі" - друга мова за популярністю в світі. Перший рядок посідає Java, третій - C + +, а четвертий - PHP.

Що стосується UNIX, то під впливом цієї ОС були створені багато відкриті платформи, у тому числі Linux, GNU чи BSD. До UNIX-системи закритого типу належить популярна ОС Apple Mac OX S. Рітчі також відомий тим, що виступив в якості співавтора підручника "Мова програмування С" (K & R), який був вперше виданий в 1978 році.

За свої заслуги Рітчі в 1983 році отримав Премію Тьюрінга (вручається за видатні досягнення в галузі інформатики), а в 1990 році був нагороджений престижною медаллю Річарда Хеммінга за внесок у технічну науку. У квітні 1999 року Рітчі отримав від президента США Білла Клінтона Національну медаль за досягнення в області технологій.

Читайте також:

IBM проголосила кінець ери персональних комп'ютерів

Спадщина Стіва Джобса: перед смертю він залишив для Apple плани на кілька років

Науковці розсекретили модель комп'ютера майбутнього

Вчені передбачили кінець еволюції - людський мозок досяг межі розвитку

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3347
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація