Україна придбала у Британії криголам для експедицій в Антарктиду

Україна придбала у Британії криголам для експедицій в Антарктиду

Фото: Посольство Великої Британії в Україні / Facebook

У 1996 році саме цей криголам доставив першу українську місію на колишню британську станцію "Фарадей", тепер українську "Академік Вернадський".

Україна придбала у Британії криголам "Джеймс Кларк Росс" для антарктичної станції "Академік Вернадський".

Про це інформують пресслужби посольства Британії та Національного антарктичного наукового центру України (НАНЦ).

"НАНЦ та установа "Дослідження та інновації" Великої Британії (куди входить Британська антарктична служба) підписали акт про купівлю Україною криголаму "Джеймс Кларк Росс", — йдеться в повідомленні.

Наразі судно базується у Данії. Після переоформлення всіх потрібних документів корабель прибуде до України. Планується, що криголам прийде до Одеси на початку осені цього року.

Очільник НАНЦ Євген Дикий відзначив, що за останні 20 років в України не було власного криголама для антарктичних досліджень, що значно обмежувало роботу вітчизняних вчених.

"З цим судном Україна має амбіції проводити масштабні дослідження Південного океану і, за можливості, з часом розпочати дослідження в Арктиці", — сказав Дикий.

До речі, у 1996 році саме цей криголам доставив першу українську місію на колишню британську станцію "Фарадей", тепер українську "Академік Вернадський".

"Джеймс Кларк Росс" 30 років перебував у складі Британської антарктичної місії.

"Судном захоплювалися всі, хто на ньому працював. Цей криголам дозволив науковцям з Британії та інших країн зробити багато відкриттів. Ми будемо сумувати за ним, але я рада, що наші колеги-дослідники використовуватимуть його для проведення важливих наукових досліджень", — зауважила директор Британської антарктичної служби Дейм Джейн Френсіс.

Раніше науковці, які працюють на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді, спостерігали незвичайне явище над поверхнею Південного океану. Велетенські айсберги та крижані острови наче "зависли" в повітрі.

Новини світу: 25-та українська антарктична експедиція повернулася зі станції імені Вернадського

Новини світу: 25-та українська антарктична експедиція повернулася зі станції імені Вернадського

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація