Україна створить Міжнародний центр космічних досліджень

Україна планує створити Міжнародний центр космічних досліджень та разом з Росією досліджувати космос.

Україна планує створення Міжнародного центру космічних досліджень на базі Національного центру управління та випробування космічних засобів (НЦУВКЗ, Євпаторія).

Про це повідомив радник голови Державного космічного агентства України (ДКАУ) Едуард Кузнецов.

За його словами, до використання технічних можливостей Євпаторійського центру проявляє інтерес передусім Росія: як очікується, вже до кінця року вони будуть затребувані в рамках реалізації однієї з російських наукових космічних програм.

"Ми також хочемо залучити до співпраці (щодо створення Міжнародного центру космічних досліджень) колег з Європи та інших країн", - додав Кузнецов.

Україна і РФ в 2010 році домовилися про використання технічних засобів НЦУВКЗ, зокрема, його радіотехнічного комплексу "Квант-Д" (один з найбільших у світі радіотелескопів РТ-70 — ред.) в реалізації перспективних російських наукових космічних програм "Фобос-Ґрунт" і "Спектр-РГ".

Старт наукових програм, передбачених федеральною космічною програмою РФ на 2006-2015 рр, намічено на 2011-2012 рр.

Програма "Фобос-Ґрунт" передбачає запуск космічного апарату (КА) до супутника Марса - Фобоса - для забору зразків ґрунту і доставку на Землю з метою дослідження його структури і фізико-хімічних характеристик.

Це дозволить отримати дані про походження супутників Марса і взаємодії малих тіл Сонячної системи із сонячним вітром.

Крім вирішення основного завдання з доставки речовини Фобоса на Землю, будуть проведені дистанційні дослідження Марса.

Планується також, що КА "Фобос-Ґрунт" стане основою базовою космічної платформи для інших проектів, які виконуються у фундаментальних космічних дослідженнях. Запуск КА "Фобос-Ґрунт" намічено на листопад 2011 року.

Програма "Спектр-РГ" передбачає запуск у космос астрофізичної обсерваторії, що забезпечує отримання результатів досліджень астрономічних об'єктів у рентгенівському і гамма-діапазонах: 0,08 кеВ - 10 МеВ. Запуск КА намічений на 2012 рік.

Зазначимо, другий український космонавт може здійснити політ у 2014 році, повідомив голова Державного космічного агентства Юрій Алексєєв. Тим часом Україна залишається активним учасником досліджень космосу.

Читайте також:

Росія загубила свій найпотужніший супутник зв'язку

Астрономи визначили точний вік Місяця

NASA зняли в космосі "знак оклику", намальований галактиками

Небезпечні астероїди у Росії хочуть знищувати ядерними боєголовками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: