Світ відзначає Першотравень: як святкуватимуть українці

Першотравень святкують в 142 країнах світу, зокрема в Україні.

День міжнародної солідарності трудящих (у СРСР) - відзначається в 142 країнах і територіях світу 1 травня або в перший понеділок травня.

В Україні, згідно з Кодексом законів про працю, 1 і 2 травня є вихідними днями.

День міжнародної солідарності трудящих, "прижився" з радянських часів, який ще називають Днем праці, а в народі - першотравневими святами чи Першотравнем.

У Києві 1 травня відбудуться наступні заходи:

О 10:00 у Києві, на перетині вулиць Хрещатик і Городецького, і на центральних площах восьми міст України (Вінниця, Дніпропетровськ, Ужгород, Львів, Тернопіль, Харків, Хмельницький, Черкаси) Національний форум профспілок України проведе публічну акцію "Стіна правди", під час якої буде виставлена ​​стіна, на якій громадяни зможуть залишити свої повідомлення та побажання влади щодо соціальної політики в країні, і які будуть передані до Кабінету міністрів України, а також у місцеві органи влади кожного регіону.

О 10:30 Комуністична партія України на чолі з Петром Симоненко проведе акцію протесту, присвячену Дню Міжнародної солідарності трудящих. Місце збору: Бесарабська площа, пам'ятник Леніну.

О 12:00 відбудеться акція "Український першотравень", під час якої молодь столиці України збереться біля Золотих Воріт, звідки маршем пройде до Лук'янівського СІЗО, вимагаючи звільнення політв'язнів а також: впровадження прямого народовладдя; робітничого контролю, виробничого самоврядування та участі працівників у розподілі прибутків на підприємствах; націоналізації монопольних об'єднань і олігархічних промислово-фінансових груп; безкоштовну вищу освіту - для кожного, хто бажає вчитися.

О 13:00 відбудеться Марш колективної дії - першотравнева демонстрація студентських та робочих незалежних профспілок.

Організатори: Студентська профспілка "Пряма дія", Незалежна профспілка "Захист праці", Український союз професіоналів інформаційних, комунікаційних і технологій бізнесу, Феміністична офензива, Організація Марксистів.

У Запорізькій області святкуватимуть Першотравень по-радянськи

Голова Запорізької обласної державної адміністрації Борис Петров ініціює відродження на Запоріжжі традиції всенародного святкування Першотравня.

За дорученням Петрова заступник голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Микола Ярмощук провів з представниками профспілок області робочу нараду з планування і підготовки першотравневих святкових заходів.

Учасники наради підтримали ідею глави області. Зокрема, передбачається відродити традиційну святкову ходу по головному проспекту обласного центру: кожен район представить у своїх колонах на демонстрації кращих людей, а також провідні підприємства області.

Відзначимо Першотравень бере свої витоки з 1 травня 1886 року, коли в американському місті Чикаго пройшов масовий страйк робітників, що вимагали встановлення 8-годинного робочого дня замість 15-годинного. Демонстрація закінчилася зіткненнями з поліцією і кровопролиттям.

Через три роки, в липні 1889-го, в Парижі пройшов конгрес II Інтернаціоналу, де вирішили вважати 1 травня Днем міжнародної солідарності трудящих. Конгрес запропонував щорічно відзначати цей день демонстраціями із соціальними вимогами.

З тих пір він став носити не стільки соціальний, скільки політичний характер: знак протесту робітників проти так званих класових ворогів.

У Радянському Союзі це свято використовувалося в цілях пропаганди праці і робочих професій, з головної трибуни країни з промовами виступали вожді.

Традиційно 1 травня на всій території СРСР з нагоди цього державного свята організовувалися і проводилися масові демонстрації, серед атрибутів яких були транспаранти, червоні прапори, повітряні кулі та квітучі гілки яблуні.

Читайте також:

На травневі свята в Україну прийдуть дощі та грози

Вчені визнали Першотравень святом Сатани

У Запорізькій області святкуватимуть Першотравень по-радянськи

В Україні прирівняли комуністичний прапор до державного

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: