Україні бракує пілотів вертольотів через дороге навчання

Дата публікації
Перегляди
4368
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україні бракує пілотів вертольотів через дороге навчання

Досвідчені пілоти пішли на пенсію, або працюють в Африці

Той, хто може віддати 20-30 тисяч за навчання, навряд чи піде пілотом у швидку або до пожежників.

У Києві, який потерпає від автомобільних заторів, активно обговорюють необхідність придбання гелікоптерів для "швидкої допомоги", пожежників та рятувальників, йдеться в сюжеті ТСН.

Утім, навіть якщо їх придбають, може статися так, що керувати повітряними машинами не буде кому, адже Україні просто бракує пілотів.

З 20 років тому в Україні можна було сформувати кілька полків із досвічених пілотів, із тисячами годин нальоту, із бойовим досвідом. Сьогодні ж на пілотів-вертолітників дефіцит. Колишні військові аси літають в Африці чи Латинській Америці, або ж вимушено пішли на пенсію. Без практики досвічений пілот швидко втрачає кваліфікацію.

Під Києвом є навчальний центр, однак не кожен зможе собі дозволити сплатити за дороге навчання.

"Є багато охочих стати професійним пілотом, це високооплачувана робота, але пройти ось цей період, коли ти без зарплати, але потрібно дуже багато грошей заплатити, щоб стати професіоналом, дозволяють собі деякі", - розповів інструктор, який навчає курсантів літати і на гелікоптерах і на літаках Василь Руснак.

Але навіть із молодих випускників школи навряд чи хтось піде працювати до когось пілотом. Людина, яка може витратити 20-30 тисяч доларів на навчання, очевидно літатиме задля свого задоволення.

У радянські часи вивчитися на пілота можна було безкоштовно – в армії або ж у ДТСААФах. Можливо, в Україні ще повернуться до великого досвіду радянської епохи. Щоб хоч для президентського загону готувати пілотів.

Читайте також:

Київ застряг у рекордному 15-кілометровому заторі

Довгі кортежі та вертольоти можуть бути небезпечними для політиків

Янукович літатиме над Києвом уже в березні - ЗМІ

У столиці обговорюють необхідність гелікоптерів для "швидкої допомоги", пожежників та рятувальників

У столиці обговорюють необхідність гелікоптерів для "швидкої допомоги", пожежників та рятувальників
Наступна публікація