Українські альпіністи піднялись на гімалайський восьмитисячник

Українська експедиція вирішила максимально складне завдання світового висотного альпінізму - досягнення вершини легендарного восьмитисячника Макалу по південно-західній стіні.

Українська національна гімалайська експедиція «Україна-Макалу 2010» на п'яту за висотою і одну із найважкодоступніших вершин на Землі – пік Макалу (8463 м) успішно завершена.

Про це повідомляє прес-служба Федерації альпінізму і скелелазання України.

Зокрема, після 62-денного сходження за несприятливих умов 23 травня, в день Святої Трійці, на вершину Макалу піднялися троє учасників експедиції: Сергій Бублик, Дмитро Венславовський, Володимир Рошко. Сходження було здійснене без використання кисню і висотних носильників.

"Експедиція вирішила максимально складне завдання світового висотного альпінізму - досягнення вершини легендарного восьмитисячника Макалу по південно-західній стіні. У Гімалаях прокладено новий український маршрут вищої категорії складності. Завдяки зусиллям керівника експедиції Валентина Симоненка, тренерів Мстислава Горбенка, Михайла Загірняка і лікаря Ігоря Бондаря, українські альпіністи піднялися на вершину першими цього сезону", - зазначили у прес-службі.

При цьому експедиція пройшла відповідно до наміченого тактичного плану та безаварійно. Її результат, поза сумнівом, стане одним з видатних досягнень в історії сучасного альпінізму, підкреслили у федерації.

"Це сходження - дань пам'яті легендарному українському альпіністові Владиславу Терзиулу, що зробив сходження на всі 14 восьмитисячників світу і зник при спуску з вершини Макалу. Альпіністи України ще раз підтвердили свої високі позиції і утвердили престиж нашої країни, піднявши національний прапор на одному з найвищих восьмитисячників нашої планети - Макалу", - зазначається у повідомленні.

Читайте також:

Американський підліток став наймолодшим підкорювачем Евересту

Вперше жінка підкорила всі 14 найвищих гір планети

П'яний український турист заснув на стрімкій скелі в Австралії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: