В Одесі підняли затонулий танкер Delfi

В Одесі підняли затонулий танкер Delfi

Судно евакуювали з пляжу "Дельфін".

У четвер, 10 вересня, в Одесі завершили фінальний етап робіт із підняття затонулого танкера Delfi. Судно вже забрали з пляжу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

"Delfi покинув пляж "Дельфін". Сумувати не будемо", - написав він.

Як повідомлялося, танкер потрапив у кораблетрощу під час сильного осіннього шторму наприкінці листопада минулого року. Хвилями його прибило до берега, де він зачепився за хвилеріз та частково затонув. Власника зобов'язали прибрати Delfi до 31 березня або ж заплатити портовикам, щоб ці роботи виконали вони. Утім, цього не сталося. 

Кілька разів з танкера витікало пальне.

Роботи із підняття судна розпочалися усередині липня. Кілька спроб виявилися невдалими. 

Delfi покинув пляж дельфін. Сумувати не будемо.

Опубліковано Vladyslav Kryklii Середа, 9 вересня 2020 р.

Раніше капітана танкера Delfi умовно засудили до одного року обмеження волі з річним іспитовим строком.

Суд встановив, що чоловік допустив порушення, які призвели до аварії на воді: танкер почав дрейфувати, а 22 листопада зазнав лиха біля берегів Одеси, сівши на мілину поблизу пляжу "Дельфін".

"Капітан, в порушення правил безпеки мореплавання, а також в порушення вимог міжнародного свідоцтва про мінімальний склад екіпажу, з командою в складі трьох осіб (замість п'ятьох) стояв без вантажу на якорі на Одеській банці за межами територіальних вод України в очікуванні поповнення суднових запасів (провізії, масла, палива), а також розпорядження судновласника щодо подальших дій", - повідомили у суді.

Також він не врахував попередження про погіршення погодних умов і не вжив необхідних заходів, щоб не допустити дрейфу.

Повідомляється, що оператори порту "Південний" протягом тижня перед катастрофою попереджали капітана про негоду та рекомендували подати сигнал "SOS!", щоб почати рятувальні роботи.

Відео Новий витік пального: масна плівка від напівзатонулого танкера "Делфі" дісталася берега

Новий витік пального із напівзатонулого танкера "Делфі". Цього разу масна плівка дісталася берега. Забруднення морської води зняв на відео місцевий еколог. На його думку, причиною витоку стало порушення технології  встановлення захисних бонів. Хвилі змили нафтопродукти раніше, ніж устиг подіяти спеціальний сорбент. Тим часом Адміністрація морських портів отримала право на переміщення судна –  суд наклав на "Делфі" арешт. Роботи на пляжі "Дельфін" тривають. Спеціальною баржею з місця вивозять уламки металоконструкцій та шматки обірваної обшивки.

Новий витік пального: масна плівка від напівзатонулого танкера "Делфі" дісталася берега

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів