В Україні обирають рекордну кількість старост

Окрім того, в 10 об'єднаних територіальних громадах проходять вибори депутатів та голів рад.

У неділю, 27 березня, в Україні вибивають рекордну кількість старост.

Про це повідомляють у Комітеті виборців України.

Так, українці обирають 47 старост. Найбільше - у Одеській та Хмельницькій областях (19 та 18 відповідно), ще 6 старост буде обрано у Тернопільській і 4 – у Дніпропетровській областях.

Окрім того, в 10 об'єднаних територіальних громадах обирають також депутатів та голів рад.

"Обирають депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів жителі Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Полтавської, Рівненської та Харківської областей. Загалом обирається 86 депутатів міських, 96 селищних і 50 сільських рад, а також троє міських, четверо селищних та троє сільських голів", - йдеться у повідомленні.

Після цих виборів кількість об'єднаних територіальних громад  в Україні зросте до 169.

Вибори старост
Комітет виборців України

Нагадаємо, що вибори сільських старост вперше відбулися 17 січня в селищі міського типу Ірдинь Білозірської об'єднаної територіальної громади на Черкащині. Проголосувати на виборчі дільниці прийшли 46,7% виборців (319 із 683 зареєстрованих). Абсолютною більшість перемогу здобув Олександр Максимов, який набрав 78,6% голосів. За його найближчого конкурента проголосували більше 21% виборців.

Старост обиратимуть у тих селах, де раніше була сільська рада та виконавчий комітет, які перестали функціонувати внаслідок об'єднання з більшими населеними пунктами. Відповідно до закону, власних старост матимуть села з населенням понад 50 мешканців. Населені пункти, які визначені центром об'єднаної громади, власних старост не матимуть.

Кожна громада ухвалюватиме власне положення про старосту, де чітко прописуватиме особливості роботи старости та перелік повноважень. Головно, староста представлятиме інтереси своїх мешканців у громаді, входитиме до її виконавчого комітету, братиме участь у підготовці бюджету, допомагатиме мешканцям готувати документи для подачі в органи влади та матиме низку інших обов'язків.

Старост обиратимуть мешканці села на прямих виборах, коли переможцем стає кандидат, який набере просту більшість голосів. У майбутньому вибори старост проходитимуть одночасно з черговими місцевими виборами, коли обиратимуться ради і голови.

Проте цього року перші вибори старост проходять за іншою схемою. Спочатку створюється об'єднана громада, і ЦВК оголошує в ній перші вибори ради та голови. Після цього новообрана рада громади затверджує положення про старосту та оголошує його перші вибори. Тому процес перших виборів старост в Україні може розтягнутись на цілий рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: