Вакцинація від грипу. У МОЗ дали інструкцію, як підготуватись до щеплення

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Особливо важливим є дотримання холодового ланцюга під час транспортування вакцини з аптеки до лікарні.

У МОЗ нагадали, що вакцинуватися від грипу можна протягом всього епідемічного сезону, а імунітет від вакцини тримається щонайменше півроку.

Про це у четвер, 11 жовтня, повідомив директор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта.

"Імунітет формується протягом 7-10 днів. Вакцинацію можна робити протягом усьго сезону. Оскільки зазвичай під час сезонного підвищення захворваності на грип є дві, а інколи й три хвилі хвороби. Перша виникає до Нового року, друга - наприкінці січня-лютого. І в тому разі, якщо ви зараз не ухвалюєте рішення про вакцинацію, ми можете зробити це пізніше. Імунітет, який формує вакцина, триває від 6 до 8 місяців. Тобто він захищає протягом всього епідсезону", - пояснив Курпіта під час брифінгу.

ВідеоГрип наступає: цьогоріч в Україні очікують три штами вірусу

Ранній грип. Лише в одній лікарні Києва вже зафіксували три випадки захворювання. Цьогоріч в Україні очікують три штами вірусу. Усі вони наші давні знайомі. Серед них і так званий "свинячий грип" - "Мічиган". Активно циркулювати почнуть наприкінці листопада, а пік епідемії вірусологи прогнозують у січні. 

Грип наступає: цьогоріч в Україні очікують три штами вірусу

Також він покроково пояснив процедуру вакцинації:

1. Звернутися до сімейного лікаря, з яким ви маєте підписаний договір або за місцем проживання. Лікар оцінить стан здоров'я, визначить показання або наявність протипоказів для вакцинації і порекомендує аптеку, де можна придбати вакцину або видасть рецепт на отримання цієї вакцини.

2. Коли ви придбаєте вакцину в аптеці, зберігайте чек, оскільки він є підтвердженням придбання із зазначенням часу і дати покупки вакцини.

3. Під час транспортування вакцини з аптеки до місця, де вам здійснюватимуть вакцинацію, необхідно дотримуватись відповідного холодового ланцюга. Це забезпечується шляхом вкладення додаткових холодових реагентів у сумку або в коробку з вакциною.

У великих мережевих аптеках, куди зараз надійшли нові вакцини від грипу, пропонують послугу - скористатись спеціальними сумками для транспортування вакцин в оренду. Як гарантію повернення сумки потрібно лишити грошову заставу, яку вам повертають.

4. Процедуру вакцинації здійснює медперсонал у кабінетах щеплення або у кабінетах сімейних лікарів.

5. Коли ви отримали щеплення, зафіксуйте це у своїх медичних картках.

Що потрібно знати про вакцинацію дітей, інфографіка,  частина 2,

Також директор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта озвучив статистику вакцинування українців.

За його словами, українці не дуже активно користаються цією можливістю захисту, оскільки вона є лише рекомендованою, а не обов'язковою.

"Найвищі показники були зафіксовані у період 2013-14 років і 2017-18 років. Тоді вакцинацією було охоплено всього лише 0,5% населення. Це дуже мало. Цього сезону ми хотіли б, щоб провакцинувалося більше 1% населення. Загалом у групі ризику перебувають 13,5 млн українців, тобто 30% населення мають високі шанси інфікуватися", - наголосив Курпіта.

За словами чиновника, завезеної в Україну партії вакцин обсягом 350 тисяч доз має вистачити до середини грудня. 

"У тому разі, якщо будемо бачити, що попит зростає, ми будемо розмовляти з компаніями щодо можливості завезення додаткових партій", - запевнив Курпіта.

Він також наголосив, що грип і застуда (ОРВІ) - це різні захворювання. Вакцинація від грипу не вберігає від застуди!

"Вакцинація зменшує ризик розвитку захворювання грипом на 60% і зменшує кількість смертельних випадків серед вакцинованих на 80%. Також вакцинація зменшує частоту госпіталізації приблизно на половину (на 30-85%). Крім цього, вакцинація зменшує частоту гострого отиту у дітей. Вакцинацію рекомендують для вагітних у другому і третьому триместрі вагітності, оскільки тоді мама захищає не тільки себе, але і свого малюка", - додав Курпіта.

Крім того, вакцинація на 70% зменшує кількість робочих днів, втрачених через хворобу. 

"Вакцини коштуватимуть у межах 250-450 грн, натомість лікування грипу обійдеться до 2800 грн з використанням симптоматичного лікування. А з урахуванням втрати працездатності і виписки лікарняних ця цифра для держави може зрости до 7 200 грн. Тому вакцинація має не тільки медичний, а ще й економічний аспект", - наголосив Курпіта.

Як повідомлялося  раніше, в Україні почалося нетипово раннє поширення грипу.

За даними Володимира Курпіти, за останній тиждень в Україні було зафіксовано більше 142 тисяч випадків ГРВІ і грипу.

"Це не епідемічний сезон, але ми вже починаємо набирати оберти", - зауважив директор Центру громадського здоров'я МОЗ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції