Військові льотчики не літають через кризу

Українські льотчики не мають грошей ні на польоти, ні на квартири.

Військові льотчики по крила у кризі: цього року заплановано майже вдесятеро менше годин польотів, ніж минулого року. Депресію авіаторів поглиблює і проблема житла, оскільки у військовому містечку Озерному на Житомирщині військові льотчики чекають на квартири 17 років.

Льотчик 2-го класу Іван Петренко в авіації 20-років, стільки ж часу разом із сім’єю живе по орендованих квартирах. Невелика зарплатня і відсутність житла – це теж частина романтики, каже пілот.

За словами Петренка, майже 70% пілотів винаймають житло – це близько 700-1000 грн., а зарплата у льотчика 2,5 тисячі.

На службові квартири в казармі на Житомирщині чекають 10 льотчиків авіачастини, їхню реконструкцію проводили коштом Міністерства оборони. Кілька разів змінювалися підрядники. Будинок мали здати наприкінці минулого року, та підрядникові не вистачило грошей.

Півмільйона гривень на завершення будівництва не закладені в бюджет 2009-го.

Одна втіха, що нові літаки СУ 27, які потрапили у частину за програмою технічного переозброєння повітряних сил України. Тепер вони виконують бойове завдання - перенавчають особовий склад.

За словами командира авіачастини, військового льотчика 1-го класу Павла Білька, 8 льотчиків у них уже літають на літаках СУ-27, 6 льотчиків практично перенавчились, виконують підготовку до бойових дій.

Проте життя змусило їх готувати пілотів за скороченою програмою: від початку року вони здійснили лише два вильоти.

За словами Івана Петренка, щоб підготувати пілота в нього потрібно вкласти великі гроші. А на молодих пілотів особливо багато потрібно потратити. Пілоти жартують, що економлять на всьому, вдосталь хіба що спирту.

За словами заступника командира авіачастини Івана Михалюка, в таких умовах як сьогодні, коли можливе обледеніння літака застосовується спирт.

Пілоти кажуть, що з військової авіації розбігаються через мізерну зарплатню і високі вимоги. Лише у цій авіачастині 4 місця пілотів залишаються вакантними.

Докладніше про авіаційну кризу в Україні, дивіться на відео ТСН.

Читайте також:

Військові навчання в українській армії замінять на уроки іноземних мов

Російська авіація оголошує бойкот Україні

В авіакатастрофі в Єгипті загинули двоє українців

ВідеоКриза небесна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: