З біометричними паспортами українцям не світить безвізовий режим з ЄС

У київському представництві ООН вважають, що введення біометричних паспортів в Україні ускладнить процес безвізового режиму з ЄС.

Регіональне представництво Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Києві наголошує, що закон про біометричні паспорти є кроком назад від європейських стандартів.

Як повідомили в Представництві, ключові положення закону не відповідають європейським і міжнародним стандартам, оскільки запроваджують дискримінаційні норми, які ставлять у скрутне становище та маргіналізують біженців в Україні.

"Закон також зводить нанівець останні позитивні законодавчі кроки і підриває зусилля, спрямовані на відповідність вимогам Плану дій із лібералізацією візового режиму з Європейським Союзом", - наголошують в УВКБ ООН.

УВКБ ООН висловлює жаль щодо факту прийняття закону, оскільки вважає, що певні положення цього документа анулюють важливі норми, закладені у нещодавно ухваленому законі, який регулює статус біженців ("Про біженців та осіб, які потребують додаткового чи тимчасового захисту"), а також суперечать ключовим міжнародним стандартам.

УВКБ ООН сподівається, що законопроект "Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України", буде виправлено до того моменту, як він набере силу закону.

Нагадаємо, 23 вересня, Верховна рада ухвалила в цілому Закон України "Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України".

Читайте також:

Закон про біометричні паспорти хочуть скасувати

Кожен українець отримає 5 нових "паспортів" по 300 гривень

Міністерство юстиції розкритикувало закон про біометричні паспорти

Новий закордонний паспорт коштуватиме українцям 300 гривень

ВідеоСкандал із законом про біометричні паспорти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: