Wikileaks: УПЦ МП пожалкувала, що підтримала Януковича на виборах президента

Українська православна церква московського патріархату вважає, що підтримка на президентських виборах 2004 року Віктора Януковича була помилкою.

В УПЦ МП пожалкували, що підтримали кандидатуру Віктора Януковича на президентських виборах 2004 року. Такі дані оприлюднив сайт Wikileaks.

За інформацією Wikileaks, таку думку висловив в своїй депеші до Держдепартаменту від 9 січня 2009 року діючий на той час посол США в Україні Вільям Тейлор.

Про це УПЦ МП на зустрічі з представником посольства заявив голова відділу зовнішніх церковних зв'язків архімандрит Кирил (Говорун), писав у депеші Тейлор.

Як зазначає посол, "він визнав, що підтримка Януковича під час президентських виборів в 2004 році була помилкою, і відзначив незалежність української філії Російської православної церкви".

"Архімандрит Кирил зазначив, що після 2004 року церква стоїть осторонь від політики. Він також зазначив, що УПЦ МП публічно засуджувала неофіційні православні проросійські групи, які робили політичні заяви", - написав у депеші тодішній посол.

Як зазначає дипломат, архімандрит Кирило заявив, що в 2004 році існував ризик розколу православ'я через зусилля Віктора Ющенка домогтися визнання незалежних від УПЦ МП церков.

Таким чином, Ющенко теж став причиною внутрішньої кризи в московському патріархаті.

Раніше WikiLeaks розсекретив документи, які пояснюють, чому Україні не надали план дій з підготовки до членства (ПДЧ) в НАТО у 2008 році.

Читайте також:

Wikileaks розсекретив таємниці "війни" за Арктику між Росією та США

The Wall Street Journal запустила сайт-конкурент WikiLeaks

Інформатору WikiLeaks загрожує довічне ув'язнення

Wikileaks: Путін вимагав у ЄС триматися від України якнайдалі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: