Яценюк оскаржить закон про місцеві вибори в суді

За словами Яценюка, цей закон позбавляє мільйони людей права обирати і бути обраними, а також зупиняє демократичні процеси в Україні.

Лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк закликає усі демократичні сили якнайшвидше оскаржити закон про місцеві вибори, підписаний Віктором Януковичем, у Конституційному суді.

"Я закликаю всі демократичні сили приєднатися до цього подання і якнайшвидше спільно спрямувати його до Конституційного суду", - заявив Яценюк.

За його словами, президент Віктор Янукович порушив Конституцію, підписавши новий закон про місцеві вибори.

"Цей закон позбавляє мільйони людей права обирати і бути обраними, зупиняє демократичні процеси в Україні", - заявив Яценюк.

Яценюк нагадує, що підписанням закону президент заборонив самовисування кандидатів у мери і депутати на виборах і закрив шлях до місцевої влади новим політичним силам, насамперед партії "Фронт змін".

"За цією логікою наступним кроком має стати внесення змін до Конституції стосовно того, що Партія регіонів є єдиною керівною і спрямовуючою політичною партією в Україні", - заявив він.

Політик також повідомив, що в нього готове подання до Конституційного суду про визнання нового закону про місцеві вибори неконституційним.

Нагадаємо, у вівторок, 27 червня президент Віктор Янукович підписав закон про місцеві вибори. Згідно з документом, місцеві вибори повинні проходити за мажоритарно-пропорційною системою без участі блоків політичних партій.

Зазначимо, багато з політсил, серед яких "За Україну!", "Наша Україна", "Фронт змін", УДАР Віталія Кличка та БЮТ, жорстко розкритикували цей закон і заявили про намір оскаржити його в Конституційному суді.

Як повідомлялося раніше, 10 липня Рада ухвалила закон "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", внесений головою фракції Партії регіонів Олександром Єфремовим. 

Зазначимо, вибори до місцевих рад відбудуться 31 жовтня.

Читайте також:

Янукович підписав скандальний закон про місцеві вибори

Місцеві вибори паралізують судову систему України

Вибори можуть пройти за старим законом

Литвин підписав скандальний закон про місцеві вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: