Янукович сьогодні проведе чистки в Кабміні

Янукович сьогодні проведе чистки в Кабміні

Віктор Янукович, Микола Азаров / Фото: President.gov.ua

На засіданні Кабміну 2 листопада можуть бути звільнені четверо губернаторів та півдесятка міністрів.

На розширеному засіданні Кабінету міністрів 2 листопада, у якому візьме участь президент Віктор Янукович, очікуються кадрові зміни.

Напередодні глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін підтвердив, що Янукович працює над питаннями кадрових змін в уряді.

У зоні ризику опинилися: міністр освіти Дмитро Табачник, міністр оборони Михайло Єжель, міністр культури Михайло Кулиняк та міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко. Всі вони останнім часом піддавалися критиці.

Крім того, за даними джерел, втратити посаду може міністр фінансів Федір Ярошенко, перевірка діяльності якого триває вже другий місяць.

Також не виключено, що відставка чекає на чотирьох губернаторів - Одеської області Едуарда Матвійчука, Запорізької - Бориса Петрова, Тернопільської - Валентина Хоптяна та Львівської - Михайла Цимбалюка.

Пізніше також з'явилася інформація про те, що глава СБУ Валерій Хорошковський може бути призначений віце-прем'єр-міністром України.

Причинами ж імовірних звільнень, на думку політолога Володимира Фесенка, є як незадоволення роботою конкретних міністрів, так і боротьба за посади.

"Загальна причина – це незадоволення ситуацією в окремих галузях або напрямках державної політики, незадоволення діяльністю окремих міністрів, це стосується і Міністерства оборони, і Міністерства культури. Але у деяких випадках спрацьовує боротьба за посаду, за контроль над напрямом держаної політики, а також боротьба інтересів різних бізнес-груп – це стосується і Міністерства фінансів і МОЗ", - пояснив Фесенко в коментарі "Радіо Свобода".

За словами ж Сергія Льовочкіна, метою сьогоднішнього розширеного засідання уряду та комітету з економічних реформ є підсумки економічних реформ.

"Мета, яку ставить президент, – це підбиття підсумків за всіма напрямками економічних реформ, яких у нас 21, визначення статусу за кожним напрямком, і на підставі цих висновків забезпечити підсилення роботи, щоб до кінця року були виконані завдання, які були поставлені Президентом у національному планів дій із реалізації економічної реформи", - зазначив він.

Читайте також:

Янукович може звільнити чотирьох губернаторів

ЗМІ: у середу Янукович викине Ярошенка з крісла міністра фінансів

Янукович прийде до Азарова на жорстку розмову

Льовочкін пожартував про відставку Табачника

Повʼязані теми:

Наступна публікація