Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Янукович вибрав 10 першочергових для реалізації нацпроектів

У планах президента - будівництво на чорноморському узбережжі терміналу з прийому скрапленого газу, сонячні та вітрові електростанції, соцжитло та нетбуки для школярів.

Президент Віктор Янукович визначив 10 національних проектів, першочергових для реалізації.

Про це сказав депутат Верховної ради від фракції Блоку НУНС, керівник групи за національними проектами комітету економічних реформ Владислав Каськів на засіданні комітету.

"Дозвольте вам представити 10 національних проектів розвитку, визначених президентом в рамках національних пріоритетів", - сказав він.

Першим за значущістю серед цих проектів Каськів назвав будівництво на чорноморському узбережжі терміналу з прийому 10 млрд куб. м скрапленого газу.

Будівництво цього терміналу має вирішити ключове питання енергетичної безпеки України, позбавивши її залежності від монопольного імпортера природного газу.

Другим проектом є будівництво вітрових і сонячних електростанцій, які зможуть виробляти 2 тис. мВт енергії.

В основному такі електростанції планується будувати в Криму та Запорізькій області.

До переліку національних проектів також увійшла програма будівництва соціального житла вартістю близько 3-4 тис. гривень/кв. м; будівництво сучасних комплексів для переробки побутових відходів; програма забезпечення населення якісною водою; програма з поліпшення якості охорони материнства та дитинства.

Крім того, за словами Каськіва, до цього списку увійшов проект зі створення національної інформаційно-комунікаційної мережі на основі технології 4G.

Планується, що в рамках цього проекту 1,5 млн школярів будуть забезпечені нетбуками, що містять український навчальний продукт, з можливістю доступу до Інтернет.

Першочерговими також визначені нацпроекти з формування стратегічних планів і проектів розвитку міст з пілотним проектом в Києві; розвиток зимової туристичної інфраструктури Західної України для реалізації наміру країни претендувати на проведення зимових Олімпійських ігор в 2022 році; проект зі створення швидкісного залізничного сполучення між Києвом і міжнародним аеропортом "Бориспіль" (Київська область).

Каськів висловив надію, що всі ці національні проекти будуть затверджені комітетом економічних реформ, після чого передані в Кабінет міністрів.

Нагадаємо, Адміністрація президента наприкінці липня прогнозувала залучення 10 млрд доларів інвестицій на реалізацію національних проектів до 2014 року.

Янукович також допустив, що на їх реалізацію будуть залучені також бюджетні кошти.

Основним органом, який займатиметься реалізацією таких проектів, є Державне агентство з управління національними проектами (Укрнацпроект), затверджуватися перелік нацпроектів буде на засіданні комітету з економічних реформ.

Читайте також:

Януковичу подарували планшет iPad, якими планують забезпечити усіх сиріт України

Янукович пообіцяв скоротити 90% дозволів та ліцензій

Янукович доручив уряду готуватися до Олімпіади-2022

Залиште свій коментар

Вибір редакції