Янукович вимагає припинити розкрадати землю

На засіданні Комітету з економічних реформ президент назвав ряд заходів, які повинні стримувати розкрадання землі поки не закінчилася реформа.

Президент України вимагає вжити заходів, які б попередили розкрадання земель в державі.

Як повідомляє прес-служба Президента України, про це Віктор Янукович заявив сьогодні під час засідання Комітету з економічних реформ.

"Поки ми займаємося просуванням земельної реформи, триває системне розкрадання земель за допомогою різних схем ... І люди чують, що проголошена реформа, а на ділі - йдуть побори і корупція", - підкреслив Янукович.

Президент доручив Генеральній прокуратурі "проконтролювати цей процес, щоб до моменту введення ринку землі ця ганебна практика була припинена і селянин не відчував обтяжень щодо впровадження земельної реформи".

Голова держави зазначив, що сьогодні фактично необхідно зосередитися на загальній інвентаризації земель державної та комунальної власності. Адже в переддень земельної реформи немає чіткого розуміння, скільки, якої категорії, за яким призначенням використовується земель і чи відповідає фактичне використання цільовим призначенням.

Президент доручив Генеральному прокурору України Віктору Пшонці провести комплексну перевірку існуючої бази земельного кадастру на предмет виявлення фактів порушення прав власності, пов'язаних із землею.

Янукович також звернув увагу на питання розмежування земель державної та комунальної власності. Він нагадав, що ще рік тому доручав уряду спільно з керівниками місцевих державних адміністрацій до червня цього року закінчити з цим питанням.

"Результат - розмежовано менше двох відсотків. Розпочато процес розмежування тільки п'ятої частини земель. При цьому ще не затверджені відповідні проекти землеустрою. Провалено не тільки виконання даної довіреності - існує реальний ризик, що не буде завершено процес розмежування до запланованої дати введення ринку землі сільськогосподарського призначення", - прокоментував Президент.

Також голова держави вимагає терміново розробити зміни до Закону України "Про розмежування земель державної та комунальної власності" з метою спрощення процедури розмежування таких земель і забезпечити завершення виконання поставленого завдання до кінця цього року.

Янукович підкреслив, що особисто контролюватиме хід виконання завдання.

"Щодо тих, хто легковажно поставиться до цього, будуть прийняті відповідні заходи впливу", - додав він.

Президент також порушив тему видачі державних актів на землю. Він зазначив, що надходять численні сигнали від громадян, які скаржаться на невидачу держактів на землю протягом кількох років, хоча всі необхідні документи громадянин подав - чиновник не видає державний акт, очікуючи від громадянина хабар.

Янукович доручив голові Держземагентства Сергію Тимченку вжити заходів для припинення такої ганебної практики, а Генпрокурору перевірити підстави і законність затримки Держземагентством більше ніж на три місяці видачі державних актів в регіонах.

"Разом з тим попереджаю про спроби, як кажуть,"виконати план по валу" за рахунок неякісної роботи", - заявив він.

"Ми повинні провести широкомасштабну роз'яснювальну роботу серед населення щодо введення земельної реформи та перспектив та наслідків введення її в дію", - підкреслив президент.

Нагадаємо, що на цьому засіданні Янукович вже заявив, що вижене байдужих до реформ міністрів і  назвав першого на виліт.

Читайте також:

Янукович анонсував масштабну приватизацію держмайна

Янукович пригрозив міністру фінансів: я вже підняв над Вами сокиру

Президент влаштував масштабну чистку в Міністерстві економіки

Партія регіонів: відставки в уряді будуть постійними

ВідеоЯнукович вимагає припинити розкрадати землю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: