Янукович визнав назву Македонії, чим образив Грецію

Віктор Янукович визнав Республіку Макадонію під її конституційною назвою, проте, в свою чергу, Греція вимагає від Македонії змінити офіційну назву країни, оскільки "Македонією" іменується північна грецька провінція.

Президент Віктор Янукович заявив, що Україна визнає Республіку Македонію під її конституційною назвою. Зазначимо, у Конституції Македонія названа Республікою Македонією.

Про це у він сказав на зустрічі із прем'єром Македонії Ніколою Груєвскі, який перебуває в Україні із дводенним візитом.

"Україна на двосторонньому рівні визнає Республіку Македонія під її конституційною назвою", - сказав він на зустрічі із прем'єром Македонії Ніколою Груєвскі у середу в Києві.

Як відомо, Греція вимагає від Македонії змінити офіційну назву країни, оскільки "Македонією" іменується північна грецька провінція.

У зв'язку із цим Греція перешкоджає вступу колишньої югославської республіки в ЄС і НАТО.

Водночас міністерства юстиції України й Македонії домовилися про співробітництво.

Відповідну угоду було підписано в ході україно-македонських переговорів, які пройшли під головуванням прем'єр-міністрів України й Македонії Миколи Азарова й Ніколи Груєвського.

З української сторони угоду підписав міністр юстиції Олександр Лавринович, а з македонської - віце-прем'єр Володимир Пешевські.

Підписавши цю угоду, сторони домовилися співпрацювати й обмінюватися досвідом щодо розвитку національних правових систем відповідно до права Європейського Союзу.

Передбачається обмін правовими документами, інформацією щодо законопроектів та інших нормативно-правових актів.

Угода передбачає співробітництво в таких напрямках, як запобігання корупції, модернізація пенітенціарної системи, підвищення кваліфікаційного рівня кадрового складу органів юстиції.

Передбачається, що угода сприятиме виконанню міжнародних правових договорів України, які діють у відносинах між Україною й Македонією.

Зокрема, зараз Мін'юст України забезпечує виконання 12 міжнародних договорів, які діють у відносинах з Македонією, у тому числі конвенції про вручення за рубежем судових і позасудових документів із цивільних або комерційних справ, конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, конвенції про стягнення аліментів за кордоном, європейської конвенції про видачу правопорушників, конвенції про передачу засуджених осіб, конвенції про відмивання, пошук, арешт і конфіскацію доходів, отриманих злочинним шляхом.

Читайте також:

США змусять 40 країн визнати незалежність Косова

Албанія, Косово, Македонія і Чорногорія ввели безвізовий режим

ЄС не збирається скасовувати візи для українців

Україна отримає з Сербією безвізовий режим

ВідеоЯнукович визнав назву Македонії, чим образив Грецію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: