Європа готує Україні жорстку резолюцію через Тимошенко

Дата публікації
Перегляди
2431
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Європа готує Україні жорстку резолюцію через Тимошенко

Ілюстрація / Фото: Дзеркало тижня. Україна

ЄС вимагатиме від України Тимошенко в обмін на асоціацію.

Цього разу ЄП може зажадати від органів влади ЄС призупинити переговори щодо угоди про асоціацію до вирішення проблем із ув'язненням Юлії Тимошенко.

У вихідній редакції резолюції, підготовленої поляком, членом групи Європейських консерваторів і реформаторів (ЄКР) Річардом Легутко, передбачається, що Європарламент рекомендує Єврокомісії, зовнішньополітичної служби й раді ЄС "досягти якнайшвидшого укладення угоди про асоціацію - не пізніше кінця 2011 року".

Однак на сьогоднішній день у ряді політичних груп не згодні з даним формулюванням.

Так, депутат Елмар Брок (група ЄНП, Німеччина) запропонував поправку, яка допускає завершення переговорів з Україною "тільки за умови, що вимоги резолюції від 27 жовтня будуть виконані". Серед цих вимог - перегляд вироку Юлії Тимошенко.

"Європарламент, звичайно, засуджує те, як погано працює ваша юридична система, але ж не можна ставити історичний процес у залежність від поточної ситуації. Я вірю, що асоціація Україна і ЄС допоможе вашій країні подолати останні негативні тренди", - заявив Марек Сівець (Альянс соціалістів і демократів, Польща).

"Брок вимагає зробити звільнення Тимошенко умовою підписання угоди про асоціацію, хоча сама вона просить про зворотне і каже, що укладення договору допоможе становленню демократії. Схоже, проблема не в цьому, а в якихось прихованих мотивах, якими керується Німеччина в Раді ЄС і німецькі депутати в ЄП ", - поділився інший депутат, який побажав залишитися неназваним.

Співрозмовники "'" в ЄП відзначають, що текст поправки Елмара Брока може бути пом'якшений для досягнення консенсусу між фракціями - зараз переговори про це ведуться. Втім, будь-яке формулювання, в якій залишиться вимога звільнити Юлію Тимошенко, може призвести до провалу парафування договору.

Нагадаємо, 2 листопада Юлія Тимошенко звернулася до керівництва Європейського Союзу з проханням продовжувати співпрацю з Україною і підписати Угоду про асоціацію, незважаючи на її арешт.

У своєму емоційному листі Тимошенко просить Брюссель "ігнорувати дії українських кримінальних авторитетів" і продовжити з підписанням угоди про асоціацію, яку ЕС міг зірвати на знак протесту проти її ув'язнення.

Як повідомлялося раніше, у резолюції Європарламенту, прийнятій 27 жовтня, йдеться про необхідність надати Україні перспективу членства в Євросоюзі.

Читайте також:

Литвину не сподобалось, як Україну відшмагали за Тимошенко

Тимошенко попросила Європу "ігнорувати кримінальних авторитетів" і підписати угоду

ЄС не покине Україну, навіть якщо Янукович застрелить Тимошенко – комуністи

Африканці виступили на захист Луценка і Тимошенко (відео)

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2431
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація