Європарламент погодився на перспективу членства України в ЄС

Надання Україні європейської перспективи має велике значення і в інтересах обох сторін.

Європейський парламент вважає за необхідне надати Україні перспективу членства в Європейському союзі.

Про це йдеться в резолюції про ситуацію в Україні, схваленій членами асамблеї на пленарному засіданні в четвер у Страсбурзі.

"Європарламент вважає, що поглиблення відносин між Україною та ЄС та факт надання Україні європейської перспективи мають велике значення і в інтересах обох сторін", - йдеться в документі.

У ньому заявлено про підтримку "європрагнень" України відповідно до статті 49 Договору про ЄС, згідно з якою заявку на членство в співтоваристві може подати європейська держава, яка відповідає критеріям ЄС в області поваги демократичних принципів, прав людини, основних свобод і верховенства закону.

У резолюції підкреслюється, що Європарламент вітає домовленість сторін про підписання всебічної угоди про вільну торгівлю між ЄС і Україною, вважаючи його "міцною основою для завершення переговорів" щодо угоди про асоціацію ЄС-Україна.

Зміцнення верховенства закону і внутрішня реформа, в тому числі заслуговуюча довіри боротьба з корупцією, мають важливе значення не тільки для укладання і ратифікації угоди про асоціацію, а також поглиблення відносин між ЄС і Україною, але і для зміцнення демократії в Україні, - наголошується в резолюції .

Українська влада домагається того, щоб в угоду про асоціацію ЄС-Україна була включена фраза про "європейську перспективу" для України. Це означало б, що в разі досягнення Україною відповідності фундаментальним вимогам ЄС, країна має право подати заявку на членство в цій регіональній організації.

Зазначимо, раніше стало відомомо, що саміт Україна-ЄС відбудеться в грудні 2011 року як було заплановано. Також Київ і Брюссель завершили переговори щодо глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ЗВТ) України з Європейським союзом, повідомив комісар ЄС з питань торгівлі Карл де Гухт.

Читайте також:

Європа стомилася і хоче скоріше підписати угоду про асоціацію

Лідери ЄС підкреслили залежність інтеграції від демократії

В ЄС визнали можливість санкцій щодо українських високопосадовців

Європарламент вимагатиме від України не вилучати Тимошенко з політики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: