Європарламент вимагатиме від України не вилучати Тимошенко з політики

Всі депутатські групи Європарламенту підготували проект резолюції відносно долі екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Європарламент планує зажадати від офіційного Києва забезпечити колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко право на участь у політичному житті України зараз і на виборах.

Про це йдеться у підготовленому спільно усіма депутатськими групами Європарламенту проекті резолюції.

"(Європарламент) наполягає на тому, що Тимошенко має бути дозволено користуватися її правом на повну участь у політичному процесі як зараз, так і під час майбутніх виборів в Україні", - йдеться у проекті резолюції.

Крім того, євродепутати планують закликати Київ до здійснення чесного апеляційного процесу для Тимошенко.

Також планується висловити співчуття у зв'язку з тим, що судовий вирок Тимошенко є порушенням прав людини. При цьому у проекті зазначається, що норми законодавства, застосовані до колишнього прем'єр-міністра, збереглися у Кримінальному кодексі ще з радянських часів.

У документі також ідеться, що відсутність реакції української влади на занепокоєння Європи справою Тимошенко може найнегативнішим чином вплинути на укладення угоди про асоціацію з Україною.

Хоча при цьому Європарламент готовий одночасно вітати прогрес на переговорах про угоду про зону вільної торгівлі, що має стати частиною загальної угоди про асоціацію.

У проекті резолюції також висловлюється стурбованість утриманням у в'язниці колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка і повідомленнями про скорочення свободи ЗМІ в Україні.

Разом з тим, у першому пункті резолютивної частини проекту резолюції депутати планують наголосити важливість поглиблення відносин між ЄС та Україною, а також визнати прагнення України відповідно до 49-ї статті Угоди ЄС, що передбачає можливість для будь-якої європейської країни приєднатися до ЄС у разі виконання усіх критеріїв (у тому числі, принципів демократії, поваги до прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права).

Нагадаємо, 11 жовтня оголосили вирок Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва. Колишнього главу уряду та лідера опозиції визнали винною у перевищенні службових повноважень при укладанні на початку 2009 року газової угоди з Росією. Екс-прем'єрку засудили до позбавлення волі на 7 років. Таке покарання – сім років позбавлення волі - вимагала прокуратура.

Читайте також:

Кисельов: Не заважайте Януковичу, тоді кримінальних справ не буде

У ЄС вдоволені тим, що Тимошенко не страждає через свою стать

Слідчим не вдалося "розколоти" Тимошенко по ЄЕСУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: