Зірки естради захищатимуть Пейзажку з битами

Зірки естради захищатимуть Пейзажку з битами

Пейзажку захищатимуть битами / Фото: russos.livejournal.com

Кияни обурені постановою суду про дозвіл МЗС забудовувати Пейзажну алею і шукають можливості протистояння цьому.

Артисти естради готові з битами відвойовувати Пейзажку в Києвї, заради збереження її нинішнього вигляду.

Скоро Пейзажна алея перетвориться на концертний майданчик, на якій можна буде побачити багатьох зірок естради, причому з битами. У всякому разі Фагот, запевняє захисниця скверу Юлія Філоненко, вже готовий озброюватися. Спонукає до таких дій черговий виток скандалу навколо Пейзажки, популярної своїми лавками, скульптурами кота і Маленького Принца, пише "Сегодня".

Ще в 2004 році Київрада на чолі з екс-мером Олександром Омельченком дала дозвіл на розробку документів на Пейзажній алеї для будівництва будинку для співробітників МЗС з басейном на даху. При мерові Черновецькому депутати проголосували рішення про виділення землі під будівництво.

Щоб захистити історичне місце, художники розбили тут приголомшливий сквер з котами і авторськими лавочками, який вже включили в усі путівники по Києву. Але недавно суд постановив, що ділянка таки належить МЗС.

У МЗС пояснюють: майданчики юридично спірні.

"Влада намагається повернути ділянки, виділені за Черновецького, - їх нам і пропонували. Однак по ним ще можливі суди, а ми хочемо юридично чисте землевідведення", - сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Він запевняє, що будинок співробітникам МЗС необхідний.

"Квартири будуть для ветеранів дипломатичної служби. Вони безквартирні і стоять в черзі. Наприклад, мені молодому співробітникові, квартира поки не призначена. А є люди, які присвятили своє життя роботі в Ірані, Афганістані", - каже Волошин.

На ситуацію відреагував і глава МЗС Костянтин Грищенко, опублікувавши блог.

"Я - киянин, виріс в Чеховському провулку, кожен куточок Пейзажки знаю з дитинства. І як міністр, і як киянин я заявляю: дитячий майданчик не постраждає", - написав Грищенко.

За його словами, цю ділянку вони не вимагали, їм його сама запропонувала мерія за умови, що в новобудові передбачать приміщення для музею золота Лаври, книгосховища Музею історії України.

Захисники Пейзажки не вірять, що МЗС так просто відступиться від такої ласої ділянки землі.

"За МЗС стоїть інвестор-забудовник. Це комерційний проект, квартири там будуть продавати, а не давати черговикам", - упевнена адвокат Марина Соловйова. 

Нагадаємо, 13 березня Вищий адміністративний суд скасував рішення Апеляційного адмінсуду про заборону будівництва на Пейзажній алеї. Таким чином, на місці скверу та дитячого майданчика на Пейзажній алеї дозволено будівництво висотки на замовлення МЗС.

Раніше активісти своїми силами створили на Пейзажці мальовничий парк з молодими деревами і низкою дивовижних скульптур. Територія Пейзажної алеї входить у буферну зону об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — Софії Київської.

Повʼязані теми:

Наступна публікація