Суд дозволив знищення у Києві відомого "скверу з котами"

Дата публікації

Міністерству закордонних справ дозволили забудувати Пейзажну алею і знищити сквер зі скульптурами.

Вищий адміністративний суд у вівторок, 13 березня скасував рішення Апеляційного адмінсуду про заборону будівництва на Пейзажній алеї у Києві. Цим рішенням задовільнене бажання МЗС забудувати алею і знищити сквер.

"Ми будемо оскаржувати це рішення, однак на даний момент сквер перебуває під загрозою знищення", - заявила адвокат Марина Соловйова

Впродовж декількох років кияни домагалися заборони будівництва на Пейзажній алеї. Активісти своїми силами створили на Пейзажці мальовничий парк з молодими деревами і низкою дивовижних скульптур. Територія Пейзажної алеї входить у буферну зону об'єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — Софії Київської.

Апеляційний суд заборонив зведення висотки МЗС на місці скверу. У березні 2011 року президент Віктор Янукович заявив, що рішення про виділення земельних ділянок під будівництво на місці паркових зон і дитячих садків у Києві будуть скасовані.

У листопаді голова КМДА Олександр Попов запропонував МЗС вибрати іншу ділянку для забудови. Натомість скверу знов загрожує знищення.

Наступна публікація