Україні не світить Євросоюз через егоїзм "країни N"

Дата публікації
Перегляди
6912
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україні не світить Євросоюз через егоїзм "країни N"

Фото: УНІАН

Голова МЗС вважає, що Україна на шляху євроінтеграції не матиме щедрих субсидій і дещо їй доведеться просто "вигризати".

На шляху України до Євросоюзу завжди знайдеться країна, яка блокуватиме її інтеграцію.

Таку думку висловив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, пише "Дзеркало тижня".

"На шляху нашої євроінтеграції не буде ні щедрих субсидій, ні ейфорійних політичних заяв, ні, тим більше, консенсусу. Хоч би якими були наші успіхи, в ЄС завжди знайдеться "країна N" (часто можна навіть здогадатися, яка саме), що блокуватиме нас із власних егоїстичних міркувань. Будуть ситуації, коли те, що видавалося нашим попередникам авансом, нам доведеться "вигризати", - вважає міністр.

На його думку, нова Європа буде більш егоїстичною. "В ній будуть ситуації, коли навіть виражено проєвропейська Україна не матиме впливових "адвокатів", - наголосив Грищенко.

Також міністр зауважив, що у питанні наближення до європейських стандартів Україні треба брати приклад з Польщі та Туреччини.

"Польська модель", за його словами, зводиться до того, що держава декларує політику реформ за європейським зразком, мобілізує національний ресурс і здійснює ці реформи, отримуючи на кожному із цих кроків щедру підтримку ЄС.

"Турецька модель" зводиться до того ж самого, тільки підтримка ЄС уже не є вирішальним моментом.

За словами міністра, польська модель - це здійснення модернізації за критеріями ЄС у процесі набуття членства в ЄС. Турецька - це модернізація за критеріями ЄС в умовах невизначеності щодо майбутнього членства.

"За умов, в які ми поставлені, Україні потрібна європейська політика, близька до польської, ще ближча - до турецької, але все ж таки з вираженою українською специфікою", - вважає Грищенко.

Специфіка, за його словами, полягає в тому, що вступ України до ЄС залишається метою, яка залежить від низки об'єктивних складових європейського розвитку.

"Відповідно, оскільки модернізація України за європейськими критеріями залежить від нас самих, а євроінтеграція - і від нас самих, і від інших, то і наголос треба робити у першу чергу на модернізації і лише в другу - на євроінтеграції", - зазначив Грищенко.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6912
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація