Дайте ліків!

Коли стоїть питання: фінансувати ліки для дітей чи репресивний апарат, держава завжди фінансуватиме останній. Це дитині може не знайтися місця в лікарні, але її обуреним батькам завжди знайдуться нари в тюрмі.

Якщо сім’я має бідний бюджет і небезпечно хвору дитину, але витрачає власні і позичені гроші не на ліки дитині, а на, скажімо, купівлю серванту, чи на квиток на футбол для батька сімейства, то таку сім’ю необхідно вигнати з міста, щоб вона своєю зловонною безсоромністю не отруювала громадську мораль.

Це до того, що нас з вами незабаром остаточно виженуть з передпокою Європи куди-небудь на сміттєзвалище, або в Росію.

Досі державою не закуплені ліки для онкохворих дітей на 2011 рік. Навіть не оголошені тендери на закупівлю. А вже середина року. Навіть якщо тендери будуть оголошені завтра (що неможливо), то їхні результати будуть оголошені не раніше, ніж за 3 місяці, а реальна поставка до лікарень ще за два. В кращому випадку – це листопад – грудень.

В деяких областях трохи (до 10% потреб) ліків може бути придбано за рахунок обласних бюджетів. Всього річна потреба в ліках для онкохворих дітей – 12,5 млн доларів. Держава обіцяє 4,8 млн доларів. Ці гроші передбачені, але як ми бачимо, до кінця року так і не будуть витрачені. 5 млн доларів - середня ціна вілли в Кончі Заспі під Києвом, де мешкають депутати і чиновники, які так люблять пояснювати батькам онкохворих дітей, що грошей в державі нема.

Ще кілька років тому держава задовольняла до 60% потреб в ліках для дитячої онкології. В минулому році було поставлено менше 38%, з великим запізненням.

Всі протипухлинні ліки (базова хімія) для дітей, хворих на рак та лімфоми забезпечуються виключно грошима батьків і зусиллями волонтерів. В більшості обласних лікарень і в центральній дитячій лікарні ОХМАТДИТ цих ліків не бачили з лютого.

Високодозова хімія постачається з-за кордону тільки під державне замовлення. Отже за відсутності такого, навіть коли батькам і волонтерам вдається зібрати грошей, лишаються величезні проблеми придбання. 90% всіх необхідних галузі антибіотиків з’являються виключно зусиллями батьків і волонтерів.

Навіть те фінансування, яке обіцяє держава, скорочується з року в рік. Останній раз ОХМАТДИТ отримав на 800 тисяч гриввень менше ліків, ніж в попередній рік.

Труднощі з закупівлею ліків державою доводиться долати щороку. Дуже багато бюджетних грошей крадеться чиновниками та "фармацевтичною мафією". Батькам і волонтерам завжди доводиться "вибивати" з Кабміну та Мінздоров’я хоч щось з обіцяного. Проте таких труднощів, як в нинішньому році, ще не було.

Зрозумілим є бажання держави заощадити на соціальних програмах в ім’я футболу. Для іміджу футбол краще за соціалку.

Коли стоїть питання: фінансувати ліки для дітей чи репресивний апарат, держава завжди фінансуватиме останній. Це дитині може не знайтися місця в лікарні, але її обуреним батькам завжди знайдуться нари в тюрмі.

На початку ХХІ століття наша європейська країна не забезпечила собі не тільки фінансової, але навіть технічної здатності лікувати власних дітей.

Довгі роки йдуть розмови, але так і не почато будівництва центру пересадки кісткового мозку від неродинних донорів. Така пересадка є останнім шансом для багатьох онкохворих дітей.

Подібні центри є в усіх країнах Європи, навіть в Білорусі. Проте в наступному році до нас приїде багато футболістів.

В багатьох містах Європи найкращими, найбільш розкішними старовинними будівлями є собори, лікарні для бідних, притулки для сиріт і пристарілих.

Коли Церква, міські комуни і князі піклувалися про стражденних, вони дбали не тільки за їхнє тіло, але також і за гідність. Хворий і бідний не мали відчувати, що їм лише кинули кістку, отже мали мешкати не в "богадільні", але в палаці. Найкращі шедеври ренесансу ми і нині можемо спостерігати на стелях і стінах стародавніх лікарень для бідних. Саме так Європа ставала Європою.

Користуючись нагодою, хочу звернутися до очільників уряду. Панове азіати, вам дісталася гарна країна з непоганим кліматом і покірним працелюбним народом. Дайте, будь-ласка, трохи ліків дітям.

________________________________________________________________________________

Читайте також:

Наш масштаб

Війна – культурний феномен, політика – біологічний. Саме тому політику так легко трактувати за Фрейдом, але щоб осягнути війну, Фрейду довелося зґвалтувати власну теорію.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: