День літнього сонцестояння: ритуали та обряди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спробуйте відсвяткувати день літнього сонцестояння, як це робили наші пращури. ТСН.ua зібрав для вас добірку дієвих порад.

На 21 червня цьогоріч припадає день літнього сонцестояння. Чому ця доба така важлива і що потрібно робити протягом неї, розповідає езотерикиня Анастасія Лисицина.

Літнє сонцестояння — це одна з чотирьох найголовніших сонячних точок у році разом з днем зимового сонцестояння, весняного та осіннього рівнодення.

Літнє сонцестояння, яке сучасним неоязичникам відоме як Літа, урочисте свято поєднання чоловічого та жіночого начал, символізує і розквіт світла Сонця. Для пращурів українців цей особливий день — це свято Купала, свято родючості, повноти життя та тріумфу життєвих сил. Не дивно, що цей день був особливим і містичним для стародавніх людей, адже у цій добі — найдовший день у році та найкоротша ніч. Власне, йдеться про період 20-23 червня, адже свято рухоме. Ці короткі ночі сповнені енергії та магії. Особливого енергетичного піднесення цьогоріч додає те, що на добу літнього сонцестояння припадає і сонячне затемнення.

Тому наші попередники намагалися використати сили цього дня, щоб провести відповідні ритуали для благословіння, захисту, любові тощо. З погляду сучасних практик у день літнього сонцестояння слід проаналізувати, де у вашому житті бракує сонячної енергії та наповнити цю прогалину.

Що слід робити у день літнього сонцестояння

Візуалізуйте і зафіксуйте у своїй свідомості, як теплі промені сонця зігрівають вас і допомагають долати життєві труднощі.

Наповніть своє життя любов’ю: любіть себе, свою сім’ю, близьких та друзів.

Якщо ви прихильник йоги, то можете виконати комплекс вправ Сурья Намаскар.

Усвідомте важливий зв’язок усього живого з Сонцем.

Виконайте усвідомлену медитацію, яка буде символічним початком нових проєктів у вашому житті.

Якщо у вас є заповітне бажання, то загадайте його і думайте про його реалізацію протягом найближчих кількох днів.

Позбудьтеся негативних думок і емоційних травм. Попрацюйте з психологом.

Зустріньте схід та захід Сонця.

Слід прикрасити житло свічками жовтої, зеленої та золотої барв, півоніями, садовим жасмином, дикими трояндами.

Пригощайтеся ягодами та зеленню.

Якщо ви не прихильник New Age (Нью-ейдж — рух у культурі, релігії, філософії, науці, що виник у XX столітті і охопив перш за все західні країни), то спробуйте провести цей день у слов’янських та європейських традиціях: розпалюйте багаття та стрибайте через них заради очищення. Традиційно вважається, що багаття мають бути високими, щоб ритуальний стрибок захищав від скверни та усього злого. Цікаво, що у Франції через таке багаття стрибають з гілками ліщини в руках, потім ці гілки захищають від зла оселі та конюшні.

Також плетіть та пускайте на воду віночки зі свічками, збирайте лікувальні трави. Приміром, наші пращури вірили, що рута, вербена, полин та деревій мають у найкоротшу ніч у році особливу силу.

А ще, звісно, шукайте… цвіт папороті.

Читайте також: Таропрогноз на червень: що карти нам віщують

Залиште свій коментар

Вибір редакції