Кельтський календар дерев-2021: місяць горобини

Кельтський календар дерев-2021: місяць горобини

Фото: ТСН.ua

Спочатку алфавіт дерев був основою для містичних дій язичницьких культів.

Людей завжди приваблювала можливість зазирнути у майбутнє та дізнатися більше про свою долю або як себе поводити у майбутньому. Британський письменник Роберт Грейвс стверджував, що знайшов відголос календаря дерев древніх кельтів у літературі та назвав його справжнім реліктом вірувань друїдів, які зі століття в століття передавалися з вуст в вуста. Щоправда, науковці іншої думки з письменником, проте сучасні язичники, приміром, віккани узяли цю схему собі на озброєння.

Грейвс вважає, що спочатку алфавіт дерев був основою для містичних дій язичницьких культів, а потім став використовуватися для ворожіння на огамі - кельтській писемності. 

На думку дослідника, приголосні цього алфавіту утворюють календар річної дендрологічної магії та всі згадані в ньому дерева та кущі відіграють важливу роль у європейському фольклорі.

Нещодавно закінчився період кельтського місяця берези та розпочався період горобини, який триватиме до 17 лютого. Це дерево називають деревом життя. За легендою, друїди на основу з горобини натягували шкуру вбитого бика і спали у цих напівсферах, аби побачити віщі сни. У Британії горобину досі садять, щоб захистити оселю від удару блискавки та підступів відьом. Також її використовували для ворожіння. Роздвоєною гілкою з горобини шукали метали рудокопи. Амулети з горобини нібито захищали від драконів і злих сил. 

Кельтське свято Імболк, сучасне Стрітення та День бабака припадає саме на цей період. 

Ягоди горобини володіють лікувальними властивостями, з них виготовляють алкогольні та безалкогольні напої, а раніше навіть варили пиво. 

З погляду езотерики, цей період пов'язаний з підготовкою до посіву. Йдеться не лише про сільськогосподарські дії у буквальному значенні, але й у енергетичному. Земля виглядає безплідною, але в ній прихована чимала сила. Тому замисліться у цей час про ваші приховані почуття і відчуття, які от-от вирвуться на поверхню. Варто використати потенціал, що зростає. 

Кельтський місяць горобини: що варто зробити 

  • Помедитуйте. Для цього візьміть звичайне дзеркало, варто прикрасити його горобиною та трьома білими свічками. Під час цієї медитації сконцентруйтеся на місці на лобі, де умовно розміщене "третє око". Така медитація корисна для нарощування пророчих вмінь. 
  • Візьміть дві гілочки горобини та зв'яжіть їх у вигляді хреста червоною стрічкою. Цей амулет можна використовувати для захисту. Коли ви будете брати гілочки у дерева, не забудьте подякувати йому і залиште на дереві стрічку. 
  • Поприбирайте в оселі та позбудьтеся усього зайвого.
  • Запросіть друзів відзначити зміну сезонів, адже світловий день зростає. Скуштуйте традиційну їжу - хліб, молоко, пироги та страви з картоплі. Насолоджуйтеся простими речами у вашому житті. 
  • Додайте в оселю ягоди та листя горобини. Її червоний колір символізуватиме весну, яка скоро настане. 
  • Візьміть горщик з землею і поставте туди білу свічку. Запаліть свічку, не забуваючи про правила пожежної безпеки. Думайте про ваші мрії та бажання відповідно до того, як полум'я свічки буде розгорятися. 

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація