У Києві відкрилася виставка, присвячена "кіборгам"

У Києві відкрилася виставка, присвячена "кіборгам"

Експозиція розміщена в музеї ІІ Світової війни.

Сьогодні виповнюється рік із моменту завершення героїчної оборони Донецького аеропорту. Вона тривала 242 дні та забрала понад 200 життів кращих синів України, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

З нагоди роковин у київському музеї Другої світової війни відкрилася виставка, присвячена оборонцям летовища. Там можна дізнатися про долі 53 людей, яких за надзвичайну мужність названо "кіборгами".

На виставці представлені особисті речі бійців, фотографії, вивезені з аеропорту предмети. Подивитися на них приходять як живі герої, так і рідні загиблих.

"Кожна деталь спричинює божевільний біль. Хочеться просто взяти ноги в руки, забитися, щоб тебе ніхто не бачив, перекурити, подихати", - зізнається боєць 90-го батальйону Андрій Казмирчук, який останнім вийшов із ДАП на підконтрольну Україні територію.

Військовий 93-ї ОМБР Євген Ковтун, куртка та берці якого експонуються на виставці, досі хоче повернутися в аеропорт.

"Жити, лікуватися та чекати, доки буде рішення, щоб ми звільнили свою землю – ту, за яку хлопці загинули. Щоби завершити їхню справу. Сподіваюся, що все так і буде", - каже він.

У липні 2015 р. легендарним "кіборгам" вручили нагороди. Спеціально для них випустили нагрудний знак "За оборону Донецького аеропорту". Приїхати по відзнаку зміг лише кожен другий із героїчних оборонців: одні - воюють на Сході, інші - не змогли дістатися столиці і потрапити на церемонію через поранення. 

Минулого року також повідомлялося, що один із "кіборгів" виніс уцілілий монітор з Донецького аеропорту. Боєць Микола Воронін хоче, щоб уже музейний експонат і далі приносив користь людям, а тому передав його в аеропорт "Бориспіль". Там прилад має нагадувати і українцям, і закордонним гостям про звитяги українських вояків.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Відео У Києві відкрилася виставка "Аеропорт ... Пекельна смуга"

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів