Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські військові беруть під контроль "сіру зону" на Донеччині

Ініціатива військових неофіційна, але зумовлена практичною необхідністю.

Умовне перемир'я на Донбасі бойовики використовують для збільшення своїх військ: створюють резерви та нишпорять безпілотниками по українській території. Ворожі дрони залітають на 25 кілометрів у тил, вишукуючі цілі для артударів, а по "сірих зонах" бродять ворожі ДРГ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Українські бійці теж не сплять і потроху обкопуються в селах "сірої зони", що не внесені в перелік мінських угод. У деяких місцеві жителі цьому тільки раді, бо вже надивилися на "визволителів" з-за державного кордону. "Тут як випробувальний полігон. Росіяни навіть гірші за фашистів", - кажуть вони.

Відео Українські бійці беруть під опіку села "сірої зони" на Донбасі

Більш-менш життя налагодилося, лише коли в село зайшли українські бійці. Саме вони привозять місцевим харчі та воду, а також надають медичну допомогу. Однак свою присутність у селі бійці не надто афішують, аби не викликати на нього вогонь ворога. "Стояти довго на одному місці неможна. Обстрілу тут чекаємо будь-якої секунди", - каже боєць із позивним "Монгол".

Тактику "нас тут немає" українські бійці в буферних селах почали використовувати після історії з Комінтерновим. Ще півроку тому це село було "сірим", і місцеві могли пересуватися до Маріуполя. Але згодом бойовики зайшли в село, поставили там свій блокпост і відрізали місцевим шлях до України. Після низки випадків, коли бойовики обкрадали в Комінтерновому місцевих і палили їхні хати, військові спробували неофіційно контролювати населений пункт. Наказу зайняти село вони тоді так і не отримали. Натомість противник на танках і з артилерією зайшов у Комінтернове.

Тепер щоби більше не втрачати української території, бійці вже не чекають гучних наказів, а просто заходять у буферну зону й обкопуються так, аби ворог у разі чого — не пройшов. "Нас дуже багато, просто вони не знають, скільки", - кажуть бійці.

Як уже повідомлялося, бойовики завдяки перемир'ю вільно повертаються на позиції, звідки їх вибила українська армія. Військові від такої тактики ведення війни не в захваті та прагнуть рухатися, а не сидіти на місці.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар

Вибір редакції