Військова агресія РФ у цифрах: свідки, загиблі, документи

Луценко назвав п'ять факторів, які призвели до окупації Криму та Донбасу.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів, що головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України розслідується кримінальне провадження за фактом розв'язання владою Російської Федерації та службовими особами Збройних Сил Російської Федерації агресивної війни проти України.

Про це інформує сайт ГПУ.

Генеральний прокурор констатував, що справа розслідується два роки, обсяг матеріалів кримінального провадження становить понад 800 томів, з них 350 мають гриф "таємно" та "цілком таємно". Також він повідомив, що допитано понад 1,4 тис. потерпілих, 2 тис. свідків, проведено 1,8 тис. судово-медичних, криміналістичних, військових, фоноскопічних, лінгвістичних та інших експертиз, здобуто понад 100 тис. одиниць речових доказів, у тому числі захоплені під час проведення АТО зброя і боєприпаси, поставлені терористам Російською Федерацією.

Юрій Луценко відзначив, що в рамках кримінального провадження розслідуються також події Іловайської трагедії.

Юрій Луценко повідомив, що за результатами дослідження понад 3,6 тис. документів експертами визначені ключові фактори, які призвели до загибелі людей, тимчасової окупації території АР Крим, міста Севастополь, окремих районів Донецької і Луганської областей.

"Фактор перший - державна зрада екс-президента Януковича, керівництва Збройних Сил України: Лебедєва, Березовського, Ільїна, правоохоронних органів: Якименка, Захарченка, Шуляка та інших", - констатував Юрій Луценко. "Другий фактор - розкрадання військового майна, що довело до недієздатності Збройних Сил України", - продовжив він.

Генеральний прокурор нагадав, що українська армія після розвалу Радянського Союзу отримала у спадок величезну армію: 6011 танків, 5791 бойову машину, близько 6500 одиниць артилерії, понад 1000 бойових літаків, 400 вертольотів. Юрій Луценко зауважив, що за період з 2005 по 2014 роки було продано військового майна на 1 млрд 837 млн 299 тис. грн.

Таким чином, було продано: танків – 832; вертольотів – 232; літаків та безпілотників – 202; БМП, БТР – 714; автомобілів – 4930; ракетно – артилерійського озброєння – 28555; стрілецької зброї – 1824362; боєприпасів - 560 млн. Генеральний прокурор відмітив, що ГПУ відкрила і розслідує низку кримінальних провадженнь за фактами розкрадання військового майна Збройних Сил України, доведення їх до стану небоєздатності.

ВідеоЛуценко зробив гучні заяви про керівництво АТО, російську агресію та "Іловайський котел"

За словами Генерального прокурора, третім фактором, який призвів до невдач і трагедій української армії, були численні факти самовільного залишення місць несення військової служби, дезертирства та невиконання наказів начальників серед особового складу.

Фактор четвертий - помилки керівництва АТО і українського Генерального штабу під час планування та проведення військових операцій.

"Фактор п'ятий, який за висновками експертів єдиний знаходиться у прямому причинно-наслідковому зв'язку з Іловайською трагедією, - військова агресія Збройних Сил Російської Федерації, пряме військове вторгнення на територію України", - наголосив Юрій Луценко.

Нагадаємо, що раніше Луценко розповів, хто домовлявся про "коридор" в Іловайську. Під час "Іловайської трагедії" переговори з російською стороною вів начальник Генштабу Віктор Муженко, але російська армія вчинила "віроломно".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: