"Трубач". Назад у дитинство

Дата публікації
Перегляди
5370
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Трубач". Назад у дитинство

Анатолій Матешко зняв не просто стрічку для дітей. Він зняв фільм про них! А це вдвічі крутіше і водночас - складніше. 

Українські фільми все ще можна порахувати по пальцях. Дитячих серед них – один, два і край. Тому пояснювати, чому "Трубач" – це подія, думаю не варто.

Класно, коли діти змалку мають захоплення. Класно, коли вони не гають час на дурниці, а займаються улюбленою справою. Класно, коли дорослі їх розуміють та підтримують. У яскраву обгортку "Трубача" загорнуті банальні, але від цього не менш правдиві істини.

Вже встигла почути критику, мовляв, фільм наївний, сюжет простий, жарти не вельми. Так, можливо. На погляд дорослого. Який все порівнює, критикує і навіть під час сеансу без кінця лазить у смартфон.

Варто лише розслабитися і "увімкнути" дитину, як справи підуть на лад. Бо справа не в закрученому сюжеті, а в настрої. "Трубач" вийшов дивовижно живим, добрим та позитивним. Мюзикли не мій жанр. Однак під час перегляду я мимоволі посміхалась.

Режисеру культового серіалу "День народження Буржуя" Анатолію Матешку вдалось залучити до зйомок солідний зірковий склад: Володимир Горянський, Олексій Горбунов, Нонна Грішаєва, Рімма Зюбіна та Ірма Вітовська. Дехто з вищезгаданих задля "Трубача" відмовився від інших пропозицій. Фільми для дітей зараз така рідкість, що участь у подібному проекті актори вважають за чималу вдачу.

Анатолій Матешко зняв не просто стрічку для дітей. Він зняв фільм про них! А це вдвічі крутіше і водночас - складніше. Уявіть, на зйомках "Трубача" було задіяно понад 500 підлітків! На кастингах їх було в кілька разів більше. Тут і Макаренко за голову б узявся.

Матешку з командою вдалося не лише організувати дітлахів, але й розкрити їх. Тому на додачу до режисерських талантів Анатолій може сміливо похвалитися ще й педагогічними. Хоча чому дивуватися? Чоловік він з досвідом. У самого троє хлопців підростають. Саме сини і наштовхнули режисера та його дружину на створення дитячого мюзиклу.

Анастасія Матешко написала сценарій "Трубача" ще кілька років тому. Він лежав у шухляді, поки не знайшлись гроші. 16 мільйонів гривень на проект виділило Державне агенство з питань кіно. Більшість коштів, як зізнались продюсери, пішли на декорації, костюми та постановку номерів.

У фільмі танцюють всі. Ну, майже всі. Колишня одеситка Нонна Грішаєва в юності займалась у балетній школі. Тому перевтілитись на вчительку танців їй було не важко. Крім танцювальних па, актриса здивувала українською мовою. Сама Грішаєва в цьому особливої заслуги не бачить. Каже, досі добре памятає шкільні уроки.

Зробити фільм лише українською мовою Матешко хотів принципово. У "Трубачі" вона трохи пересипана неологізмами та сленгом. Звучить невимушено та природньо. Хто бачив "Звичайну справу" Васяновича із книжними "солов'їними" монологами-діалогами, той мене зрозуміє.

Окрема подяка творцям стрічки за музику. Пісні для "Трубача" написав учасник гурту Gogol Bordello - Сергій Рябцев. Принаймі дві з них мають шанси стати справжніми хітами. А це напевно найвагоміший показник хорошого мюзиклу.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5370
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація