Гібридна війна проти НАТО

Росія провокує НАТО до розширення військової присутності, а у відповідь готує ядерну зброю.

Країни Балтії, а також Польща і Румунія активізують НАТО, оскільки відчувають реальну воєнну загрозу від Росії, яка порушує їхній повітряний і морський простір. Російський генералітет офіційно заявляє про готовність застосувати ядерну зброю на випадок війни з НАТО. Це все ознаки реальної воєнної загрози для союзників Альянсу, які або межують з Росією, або знаходяться поблизу її кордонів. І відповідно Балтійські країни, але передусім Польща, активно ставлять перед НАТО питання про колективну оборону, про захист їхнього суверенітету.

Звісно, на такі тривожні звернення НАТО не може не реагувати. Однак наразі Альянс зорієнтований на повернення Росії до стратегічного партнерства. Генеральний секретар  Єнс Столтенберг звернувся до РФ з проханням відновити засідання Ради Росія-НАТО, хоча саме НАТО припинило цей формат діалогу через агресію Росії проти України. Але попри це, Альянс не може ігнорувати стурбованість країн-членів і зобов'язаний посилити гарантії безпеки східного флангу, який виявився надзвичайно вразливим у силу воєнних провокацій Росії і відверто агресивних намірів, які продемонстрували війни, розв'язані в Грузії і в Україні. РФ домоглася повного домінування в Чорноморському регіоні і розгортає в Криму величезне угрупування військ, авіаційне угрупування, ракетні комплекси, які будуть досягати територій країн НАТО. Це вже безпосередня загроза Альянсу. НАТО змушене захистити своїх союзників шляхом зміцнення стабільності і гарантуванням колективної оборони країнам на східному кордоні.

На Вашингтонському саміті в 1990 році було постановлено, що НАТО не розширюватиметься у воєнному плані, отже, не перекидатиме ні постійні, ні тимчасові війська на територію нових союзників – до кордонів з Росією. Однак Росія сама спровокувала Альянс, окупувавши Крим і Донбас, розгортаючи велике ударне угрупування в Білорусі, яке спрямоване не тільки проти України, але й проти Польщі. У відповідь на ці воєнні загрози НАТО розгортає сили швидкого реагування, хоча це сили суто символічні й не несуть паритету тому російському угрупуванню, яке вже розгорнуте і на Донбасі, і в Криму, і в Білорусії. НАТО має відповідні права і зобов'язання захистити своїх союзників і посилити східний фланг і активізується для того, щоб стримувати агресивні наміри Росії.  

Адже Росія веде проти НАТО гібридну війну. РФ проводить підривні інформаційно-диверсійні операції, стимулює тероризм і біженців у Європі для того, щоб дестабілізувати НАТО і Євросоюз. 

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: