Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Оголошено переможців першої підліткової премії "Навиворіт"

Кожну книжку з довгого списку читали троє членів журі, після чого кожен виставляв бали – від 1 до 10 за списком критеріїв. Оцінювали сюжет, структуру, персонажів, мову, наявність проявів дискримінації, дизайн. До короткого списку потрапили книжки з найвищим сумарним балом.

У бібліотеці Ґете-Інституту у Києві журі підліткової премії "Навиворіт" оголосило переможців у трьох номінаціях - "Найкращий дизайн підліткової книги", "Найкраща перекладна підліткова книга року" та "Найкраща українська книга року", а також відібрали книжку, яка отримала спеціальну відзнаку за різноманітність. Про це йдеться на офіційній сторінці премії у Facebook. 

До журі увійшли шість підлітків віком від 13 до 19 років, які є резидентами письменницької студії "Майстерня історій" понад один рік. Інформацію про видання шукають на сайтах видавництв та книгарень. У довгий список премії потрапили 78  книжок, що побачили світ в Україні у 2018 році.

Найкраща перекладна підліткова книга року: за структуру і спосіб оповіді, що надають історії особливої виразності, за переконливе відображення внутрішнього світу підлітка і крихкості взаємин між близькими людьми нагороджено книгу "Руки розбійника" Фінна-Олє Гайнріха, "Видавництво Старого Лева".

Найкращий дизайн підліткової книги нагороджено книжку "Ауергаус" Бова Б’єрґа, видавництво "Видавництво".

За найкращу українську підліткову книгу року премію не вручили,  бо за словами словами журі, цьогорічні фіналісти не відповідали усім цим критеріям.

Спеціальна відзнака за різноманітність: за відображення багатогранності людської ідентичності без стереотипів і дискримінації та за реалістичне зображення переживання травматичного досвіду нагороджено книгу "Королівство шахраїв" Лі Бардуґо видавництва Vivat. 

Крім того, видавництво Vivat  нагороджено спеціальною відзнакою, яке видало найбільше книжок, що сподобались підліткам.

підліткова премія "Навиворіт" (книги)
litakcent.com

Перша щорічна підліткова літературна премія "Навиворіт" була заснована у січні 2019 року підлітковою письменницькою студією "Майстерня історій".

Журі премії, яке складається з підлітків – резидентів "Майстерні історій" нагороджують авторів найкращої україномовної та видавців найкращої перекладної художньої прози для підлітків, виданої в Україні протягом останнього календарного року.

Нагадаємо, книжка українських ілюстраторів потрапила до фіналу італійської премії Андерсена. 

ВідеоТелеканал ПЛЮСПЛЮС та видавництво Ранок випустили серію унікальних книг-конструкторів

Гарна новина для маленьких винахідників! Телеканал ПЛЮСПЛЮС спільно з видавництвом "Ранок" випустив серію унікальних книг-конструкторів "Моя творча енциклопедія". Вони розроблені на основі мультфільмів "Світ чекає на відкриття". Ми розігруємо один такий комплект. Заходьте на нашу сторінку у Facebook та дізнавайтесь умови розіграшу.  

Телеканал ПЛЮСПЛЮС та видавництво Ранок випустили серію унікальних книг-конструкторів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції