11 жовтня в Історії

Дата публікації
Перегляди
3435
Поділитись:
WhatsApp
Viber
11 жовтня в Історії

30 років тому радянські космонавти повернулися на Землю після рекордного по тривалості перебування на борту.

Як  сказав у свій час І. Тургенєв: "Коли перестануть існувати донкіхоти, нехай  закриється книга Історії. В ній не буде про що  читати".  Виходить, донкіхоти ще не перевелися, книга Історії  не закрилася, адже в нас все ще є, чим вас зацікавити, про що розповісти.

  Так,  11 жовтня  у 1881 році  американець Г'юстон Девід запатентував першу фотоплівку.

1887-го    американський винахідник Томас Едісон запатентував електричну машину для підрахунку голосів на виборах .

У  1939-му   видатні вчені зі світовим іменем Енріко Фермі, Лео Сцилард і Юджин Вігнер написали президенту США Франкліну Рузвельту лист, в котрому вказали на небезпеку створення у фашистській Німеччині атомної бомби.

Лист був також підписаний Альбертом Ейнштейном. Він дав поштовх до створення американської групи по роботі над атомним, "Манхеттенським", проектом, успішно завершеним у 1945 році.

1949-й рік  - на 3-й Генеральній Асамблеї Всесвітньої медичної асоціації прийнято перший міжнародний кодекс медичної етики.

Головними принципами кодексу  стали прийняття медичного рішення виключно в інтересах пацієнта, співчуття до нього і повага його людської гідності.

     У  1961-му   на Семипалатинському полігоні здійснений перший підземний ядерний вибух.

1980-го року   радянські космонавти Валерій Рюмін і Леонід Попов повернулись на Землю після рекордного по тривалості 185-денного перебування на борту станції "Салют". 

1984  - під час шостого польоту американського космічного човника "Челленджер" американка Кетрін Салліван стала другою жінкою у світі, що здійснила вихід у відкритий космос.

 Першою була радянська космонавтка Світлана Савицька, котра вийшла у космос в липні цього ж року. 

1991-й рік - звукозаписуюча компанія Apple, заснована Beatles, подала в суд на комп'ютерну компанію Apple Computer за використання яблука у її логотипі.

 Перший судовий позов звукозаписуюча фірма подала ще в 1977 році, вимагаючи від Apple Computer матеріальної компенсації за використання її імені. В 1981 році було досягнуто компромісне рішення, що Apple Computer не буде вказувати свою назву і зображувати логотип на всіх виробах і програмних продуктах, що стосуються створення музики. На цей же раз комп'ютерній компанії довелось виплатити 29 мільйоні доларів у якості компенсації.

В цей день народилися:

 У  1672 році   — Пилип Орлик , гетьман України. Автор першої Конституції України.

 1885-го   — Франсуа Моріак, французький письменник (Провінція, Гадюче кубло, Дорога в нікуди, Кінець ночі, Навіжений), лауреат Нобелівської премії.

У  1937 році  народився   Боббі (Роберт) Чарльтон, англійський футболіст.

 За збірну Англії зіграв 106 матчів, чемпіон світу, кращий футболіст Європи (1966 рік); в 1994 році отримав титул сера (другий із британських футболістів).

У 1942-му   - Володимир Яворівський, український письменник, політик, співзасновник і керівник Демократичної партії України

11 жовтня  1983 року   народився   Руслан Пономарьов, шахіст, чемпіон світу з шахів 2002 (за версією ФІДЕ).

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3435
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація