12 червня в Історії

12 червня в Історії

Як інтрига банкіра допомогла Наполеону отримати поразку на кілька днів раніше бою, та із чого зробили перший протигаз.

  У 1815 році внаслідок інтриг банкіра Натана Ротшильда, лондонська газета "Морнінг кронікл" повідомила про поразку Наполеона при Ватерлоо на кілька днів раніше бою.  Ротшильд, зігравши на паніці, скупив безліч акцій.

1839 рік  — в США зіграно перший офіційний бейсбольний матч.

Взагалі,  історія бейсболу починається в місті Гілдфорд, англійському графстві Суррей, про це свідчить знайдений місцевими істориками документ, — щоденник адвоката Вільяма Брея, в якому описується як в 1755 році , на Пасху, підліток (сам адвокат у той час) грав у бейсбол.

 1849 року американець Льюїс Хаслетт запатентував аналог сучасного протигаза. Його фільтр був виготовлений із вовняної тканини й був покликаний захищати від пилу.

 В 1897-му  Карл Елзенер запатентував знаменитий швейцарський армійський ніж.

 У 1979 році американець Брайан Аллен перелетів Ла-Манш на літаючому апараті, що приводився в рух м'язовою силою людини.

 12 червня народилися:

 В 1944-му народився   Томмі Сміт, американський легкоатлет, який першим пробіг 200 м швидше ніж за 20 сек.

Після перемоги на Олімпійських іграх в 1968 році в  Мехіко на церемонії нагородження під час виконання американського гімну опустив голову і підняв угору руку в чорній рукавичці на знак протесту проти дискримінації негрів.

 1957 року  — Ігор Ліховий, український політик.

Посол у Білорусі у 2007-2010 роках,  міністр культури та туризму у 2005-2006-му. З 1989 рооку по -2005— директор Канівського державного музею-заповідника Т. Г. Шевченка, генеральний директор Шевченківського національного заповідника.

У 1962 році  народився  Сергій Родіонов, російський футболіст, нападник "Спартака" і збірної СРСР. Дворазовий чемпіон СРСР.

Повʼязані теми:

Наступна публікація