12 вересня в Історії

12 вересня в Історії

12 вересня 1992 року в космос полетіла перша подружня пара.

Події, що сколихнули світ у день 12 вересня.

 12 вересня  1910-го року  в Лос—Анджелесі Аліса Уелс стала першою у світі жінкою—офіцером поліції.

У  1939-му  московський ”Спартак” виграв футбольний Кубок СРСР, після чого змушений був перегравати півфінал (небувалий випадок в історії футболу).

1940-го року  поблизу селища Монтіньяк (Франція) чотирма місцевими підлітками знайдено печеру-грот з настінними малюнками віком 15 - 17 тисяч років, котрі на сьогодні є однією з найкращих колекцій доісторичного живопису періоду раннього палеоліту.

Першим грот Ласко розміром приблизно 5 на 22 метри вивчав французький археолог Анрі-Проспер Брюіль. Він виявив майже 600 малюнків тварин і символів, а також близько півтори тисяч викарбуваних зображень. Серед численних досить детальних зображень найрізноманітніших тварин було лише одне зображення людини - фігура з птахом на глові і ерегованим фалосом. На думку археологів, печера тривалий час використовувалась як центр мисливства і релігійних обрядів.

12 вересня  1941 року.   Цей день прийнято вважати датою запровадження практики використання  заградотрядів.

 Мова йде саме про армійські заградотряди, що їх СССР використовував у ході ІІ Світової, ті самі, що стріляли „панікерів” і "дезертирів” перед строєм.

В  1992  році  в космос полетіла перша подружня пара, перша темношкіра жінка і перший японський астронавт.

В цей народилися :

У  1818-му    Річард Гатлінг, американський винахідник першого кулемета.

1838-го   Артур Ауверс - німецький астроном, укладач першого каталогу зірок.

Наукові роботи відносяться до позиційної астрономії. У 1888 видав нову обробку 3000 брадлеївських зірок. Протягом багатьох років каталог Ауверса-Брадлея залишався основою всіх досліджень про рух зірок (до появи Попереднього генерального каталога Л.Босса, що містив 6188 зірок).

1961-го року народилася  Мілен Фармер (Марі Гелен Готьє), французька співачка, композитор, актриса, та авторка пісень.

 Однією з найпопулярніших пісень Мілен Фармер є композиція California. Над першими трьома альбомами працює разом з Лораном Бутонна (Laurent Boutonnat), який пише музику до її текстів, і режисує кліпи. Вони знімають фільм Giorgino (1994 рік), який не був прийнятий французькою публікою. Фармер виїжджає до США, Бутонна більше не знімає для неї. Там Мілен записує альбом Anamorphosée, знімає кліпи та готується до концертів. В 1999 році Мілен Фармер випускає наступний студійний альбом Innamoramento. В 2000 році відбуваються концерти Mylenium Tour. В 2005 році вона записує альбом Avant que L'Ombre на чолі з провокаційною піснею Fuck Them All. Як і завжди музику пише Лоран Бутонна.  В серпні 2008 року вийшов новий альбом Мілен Point De Suture.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Космічна Одіссея
Наступна публікація