14 травня в Історії

14 травня в Історії

14 травня в Історії

14 травня запатентували посудомийну машину, згущене молоко та вазелін як торгову марку.

  Сьогодні також - День гніву.

1850 року  американець Джоель Гоутон у Нью-Йорку запатентував першу посудомийну машину

У 1853 році  у США запатентували згущене молоко.

Ідея отримання молока, яке загущено, була запропонована у 1810 році французом Ніколя Аппером. Цей паризький кондитер виявив, що якщо прокип'ятити банку з соком, її вміст довго не псується. А після довгих досліджень, він з'ясував, що молоко краще зберігається в запаяних бляшаних банках, які до того ж не лопаються при кип’ятінні у водяній бані. Завдяки його дослідженням, в 1858 році в США був побудований перший завод з виробництва згущеного молока. В Російській Імперії промислове виробництво почалося у 1881 році, коли під Оренбургом відкрився невеличкий завод з виробництва згущеного молока з цукром.

У 1878 році  американець Роберт Чезбро запатентував назву "вазелін" як торгову марку.

 1905 року  на Малаховому кургані в Севастополі відкрилася панорама "Оборона Севастополя" художника Франца Рубо.

1948  рік — у Тель-Авіві проголошено незалежність Держави Ізраїль.  Уряд очолив Давид Бен-Гуріон, який і зачитав відповідну декларацію.

У 2003  році терористка-смертниця підірвала себе під час свята в районі чеченських сіл Бєлоречьє та Елесхан-Юрт: 26 загиблих, 140 поранених.

 14 травня народилися:

 1942 року Валерій Брумель, радянський легкоатлет, стрибун у висоту.

Олімпійський чемпіон (1964 року), срібний призер Олімпійських ігор (1960 року), чемпіон Європи (1962-го), чемпіон СРСР 1961-1963 років. Встановив шість рекордів світу, був визнаний найкращим спортсменом світу.  Пішов зі спорту після автомобільної аварії й складного перелому ноги у 1965 році.

 В 1952 році народився  Володимир Матецький, радянський композитор.

Автор пісень груп "Самоцвіти", "Карнавал", "Лийся, пісне", а також пісень для  Софії Ротару ("Лаванда", "Луна, луна", "Хуторянка", "Было, было, было и прошло").

 1975 рік  — Святослав Вакарчук, український музикант, співак, композитор, лідер групи "Океан Ельзи".  Народний депутат України VI скликання від блоку "НУНС".

Гурт "Океан Ельзи", завдяки творчості якого Святослав Вакарчук став відомим співаком та композитором, було створено 1994 року. Святослав став не тільки організатором гурту, але й автором переважної більшості текстів та музики й незмінним солістом "Океану Ельзи". Після закінчення університету Вакарчук міг продовжувати навчання за кордоном, але натомість вибрав музичну кар'єру. Гурт до того часу вдало виступив на кількох фестивалях, й Святослав разом з ним поїхав до Києва записувати дебютну платівку ("Там, де нас нема").  За оцінкою тижневика "Кореспондент", Святослав Вакарчук входить до першої сотні найвпливовіших і найвідоміших людей в Україні.

 У 1986-му народилася  Альоша (Alyosha, Олена Кучер), українська співачка.
Учасниця "Євробачення-2010".

Повʼязані теми:

Наступна публікація