17 жовтня в Історії

Дата публікації
Перегляди
2901
Поділитись:
WhatsApp
Viber
17 жовтня в Історії

Цього дня в Києві спорудили Михайлівський Золотоверхий собор.

Історична характеристика 17 жовтня.

  17 жовтня  -  День працівників харчової промисловості.

17 жовтня  1113-року   споруджено Михайлівський Золотоверхий собор.

Собор  споруджений внуком Ярослава Мудрого київським князем Святополком Ізяславичем. Можливо, однією з причин, що спонукала князя збудувати церкву була недавня перемога Святополка над половцями, оскільки архангел Михаїл був заступником воїнів. Імена художників, які створили мозаїки і фрески собору, невідомі. Ймовірно, в роботах брав участь давньоруський   майстер Аліпій з Києво-Печерської  Лаври. Загальна площа мозаїк, що збереглися, — 45 кв. м. Написи на мозаїках собору зроблено старослов'янською  мовою. Крім мозаїк і фресок, збереглися дві шиферні плити кінця 1 століття з рельєфним зображенням вершників. 

У 1855-му    англієць Генрі Бессемер запатентував свій процес приготування сталі. 

1888-го   вийшов перший примірник журналу "National Geographic", офіційного видання Національного географічного товариства США. 

Через нестачу   матеріалів спочатку  друкувався нерегулярно, лише згодом почав виходити щомісячно, а з другої половини 20-го століття став всесвітньо знаменитим завдяки своїм фотоесе про екзотичні країни та людей.  

1967-й рік  — у Великобританії опубліковали "Акт про аборт" ("Abortion Act").

Цей акт   започаткував легалізацію в Західній Європі штучного переривання вагітності (вже узаконеного на той час в соціалістичних країнах). 

1989-го в Сан-Франциско відбувся землетрус силою 7.1 бала по шкалі Ріхтера. 

15-секундний поштовх привів до загибелі 63-х осіб і руйнації більше 100 тисяч будівель. Завдані природою збитки були оцінені в суму понад 8 мільярдів доларів.  

1989-й — у Києві почав свою роботу I Фесиваль анімаційних фільмів "Крок".

17 жовтня  1990-го року    —  це  офіційна дата виникнення бази IMDb (Internet Movie Database), найбільша в світі база даних і вебсайт про кінематограф (тоді вона називалася "rec.arts.movies movie database"). 

В 1991-му  в   СРСР з'явився оператор ГласНет, перший, як виглядає, оператор інтерактивного (у початковому варіанті — термінального) доступу до мережі Інтернет. 

  1994-й рік   - у Москві від вибуху бомби, закладеної в редакції газети "Московский комсомолец", загинув журналіст Дмитро Холодов.

Холодов   працював над сенсаційним матеріалом про зловживання і корупцію вищих російських військових та державних чиновників за часів перебування радянських і російських військ на території Східної Німеччини. 

17 жовтня  1994 року   таксист Джеремі Левайн повернувся до Лондона після подорожі по маршруту Лондон - Кейп-Таун - Лондон. 

Його пасажири Марк Ейлетт і Карлос Аресс заплатили водію 40 тисяч фунтів, щоб здійснити цю поїздку, довжиною 21691 миль (близько 35 тисяч кілометрів). Маршрут, що пролягав країнами Східної Європи, Туреччиною, Близьким Сходом, Єгиптом, Західною Африкою до ПАР і назад через Східну Африку, став найдовшим в історії поїздок на таксі.

Народилися:

1878-го року   —  Андрій Римський-Корсаков, радянський музикознавець, філософ, редактор.

У  1936-му   —  Іван Драч, український посьменник (Соняшник, Йду до тебе), громадський діяч, співзасновник Народного Руху України.

1956-го  Кен Морров,  американський хокеїст, захисник "Нью-Йорк Айлендерс". 

Олімпійський чемпіон 1980 року, чотирикратний володар Кубка Стенлі. У 1980 році він протягом трьох місяців став олімпійським чемпіоном і виграв Кубок Стенлі, чого раніше не вдавалося нікому.  

1972-й рік   —  Емінем (Маршалл Брюс Маттерс), англійський репер.

В  1979-му народився  Кімі Ряйкконен, фінський автогонщик. З сезону 2007 року виступає за команду "Феррарі». Чемпіон світу 2007 року з автогонок у класі Формула-1.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2901
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація