16 жовтня в Історії

16 жовтня в Історії

У Євгена Петросяна сьогодні - ювілей.

16 жовтня поповнило історію наступними подіями:

  16 жовтня  - Всесвітній день продуктів харчування  або ж,  Міжнародний день продовольства.

Міжнародний день продовольства -  це день, який  1979 року встановила Конференція ФАО (під таким скороченням відома Продовольча та сільськогосподарська організація ООН). Відзначається щороку 16 жовтня, оскільки ФАО було засновано  саме  16 жовтня 1945 року. Метою проведення Всесвітнього дня продовольства визначено підвищення рівня поінформованості населення щодо світової продовольчої проблеми та укріплення солідарності у боротьбі з голодом, недоїданням і злиднями.

Також цього дня:

У  1555 році   за наказом англійської королеви-католички "Кривавої" Мері у Оксфорді за єресь на вогнищі спалені протестантські єпископи Лондона і Вочестера:   Г'ю Латімер і Ніколас Рідлі.

1813-й  рік   — починається "Битва народів" (тривала 3 дні).

У ній брали участь війська Франції, Рейнського союзу, Польщі, Австрії, Пруссії, Росії і Швеції; закінчилася нищівною поразкою армії Наполеона і його першим зреченням від престолу.

1846-го року   в  госпіталі Бостона хірург Уільям Томас Мортон вперше продемонстрував колегам застосування ефіру в якості анестетика під час операції під повним наркозом по видаленню пухлини у пацієнта. 

Через декілька років шотландський лікар-акушер Джеймс Янг Сімпсон з Единбурга запропонував ще ефективнішу анестезуючу речовину - хлороформ. 

1847- го в   Лондоні вперше вийшов друком роман Шарлотти Бронте "Джейн Ейр", котрий був підписаний псевдонімом Каррер Белл. 

1946-й  рік   - у  складі клубу "Детройт Ред Уінгз" 18-літній Горді Хоу провів свою першу гру в НХЛ і на 14-й хвилині закинув першу шайбу. Всього за роки виступів у НХЛ і ВХА Хоу закинув 975 шайб. 

1963-го   вперше запущена в космос триступінчата носій ракети "Восток", за допомогою якої на орбіту виводилися багатомісні космічні кораблі "Восток". 

Наступного року Китай провів перше випробування ядерної зброї. 

Народилися:

У  1978-му році   — Іван Павло II (до інтронізації — Кароль Юзеф Войтила) став 264-им Папою римським.

Також  він став  першим нєіталійцем на папському престолі з 1523 року,  одним з наймолодших понтифіків в історії і першим папою слов'янського походження. 

  В цей день народилися: 

У  1758-му народився   Ноа Уебстер, американський філолог, укладач "Американського словника англійської мови". 

1854-го  -   Оскар Уайльд, англійський поет, письменник ірландського походження (Портрет Доріана Грея, Ідеальний чоловік, Як важко бути серйозним).    

У 1936-му   Андрій  Чикатило, ростовський маньяк-убивця - Протягом 12 років (з 1978 по 1990 рр.) убив не менше 53-х чоловік, в основному жінок та дітей. 

1945-й рік  - Євген Петросян, російський естрадний актор, гуморист.

16 жовтня  1968 року  народився  Ілля Лагутенко, російський поп-співак (Мумий Тролль). 

Мумий Тролль був першим   в Росії , хто підтримав   PSI по боротьбі  зі  СНІДом. Илля Лагутенко – представник  Росії   в Міжнародній Коаліції  по захисту  Тигрів  (International Tiger Coalition). У вільний час   Илля пише картини. В 2009 році   музикант працює над книгою  із чотирьох томів , присвяченій   подорожам  Мумий Троль.

Повʼязані теми:

Наступна публікація