19 червня в Історії

19 червня в Історії

19 червня в Історії

Знаменні дати 19 червня.

 240 до н.е. — грецький математик і астроном Ератосфен, працюючи в Александрії, шляхом експериментального дослідження довжин тіней встановив, що Земля не є плоскою і обчислив її радіус.

 В 1819 році  до Ліверпуля зі США прибула "Саванна" — перший пароплав, що перетнув Атлантичний океан.

 1998 року  відбувся перший виступ російської групи "Земфіра".

 Земфіра працювала звукооператором на уфімській радіостанції "Європа плюс" - записувала рекламні ролики (джингли). У той же час вона пробує писати в програмі "Cakewalk" пісні, які згодом увійдуть до її першого альбому. Перші пісні - "Сніг", "Чому", "Синоптик", "Ракети". Перший партнер Земфіри - бас-гітарист Рінат Ахмаді. Разом вони вирішують записати програмний мінімум пісень, з якими потім можна буде виступати на святах, які часто влаштовує "Європа Плюс". Рінат призводить барабанщика Сергія Созінова, і вони починають спільні репетиції, на яких Земфіра поперемінно грає на гітарі та клавішних. З приходом клавішника Сергія Миролюбова група зібрана майже повністю, не вистачає лише соло-гітариста. Ним стає Вадим Соловйов, який приєднується до групи після одного з концертів. Загалом, за десять років професійної  кар’єри  випустила п’ять  альбомів, які отримали значну увагу преси та публіки.

 В 2000-му в США ухвалили  перший закон, що дозволив електронний підпис.

 19 червня народилися:

 1945 рокуНаталія Селезньова, радянська акторка театру й кіно

Успіх прийшов до акторки з виходом фільму Леоніда Гайдая "Операція" И "та інші пригоди Шурика", в якій вона зіграла Ліду. Надалі вона ще не раз з успіхом грала в комедіях Леоніда Гайдая.

 В 1964-му народився   Микола Баграєв, український політик і бізнесмен.

Народний депутат IV-VI скликань (зараз - БЮТ), гендиректор міжнародного фестивалю "Таврійські ігри". Співзасновник і власник музичних каналів М1, М2, кількох радіостанцій.

 У 1978  роціЗої Салдана (Зойо Салданья), американська акторка домініканського походження ("Аватар", "Пірати Карибського моря").

Повʼязані теми:

Наступна публікація