8 лютого в Історії

8 лютого відбулася дуель Олександра Пушкіна із Жоржем Дантесом, перша передача телесигналу через океан – із Лондона до Нью-Йорку та урочисте відкриття столиці Індії. І це далеко не  всі події.

 У 1837 році відбулася дуель Олександра Пушкіна із Жоржем Дантесом на Чорній річці у Петербурзі.

1879-го інженер Сенфорд Флемінґ вперше запропонував розподілити земну кулю на 24 часові пояси.

1919 рік — у Чикаго, штат Іллінойс, доктор Джеймс Херік уперше в світі опублікував кардіограму серцевої недостатності.

У 1928 році відбулася перша передача телесигналу через океан – із Лондона до Нью-Йорку.

1931 року відбулося урочисте відкриття нової столиці Індії - Нью-Делі.

Місто розташоване в межах агломерації Делі, та було сплановано Едвіном Лютьєном, відомим британським архітектором 20-го століття. Місто є місцем розташування уряду Індії і уряду Національної території Делі, що робить місто центром індійської політики. У 2003 році населення Нью-Делі склало 295 000. Для національної столичної території Ділі, частиною якої є і Нью-Делі, загальна чисельність населення становить 14.1 мільйонів осіб, що робить її другим за величиною мегополісом після Мумбаї. На 1000 чоловік припадає 821 жінка.

Цього дня народилися:

1828 року - Жюль Верн, французький письменник, "батько наукової фантастики" ("Навколо світу за 80 днів", "Таємничий острів", "Діти капітана Гранта"…).

Відома українська письменниця Марко Вовчок була особисто знайома з Жулем Верном, котрий передав їй виключне право перекладу його творів російською мовою.  Згідно з даними ЮНЕСКО, за кількістю перекладів мовами народів світу книги Жуля Верна займають третє місце, поступаючись лише творам сценаристів студії Уолта Діснея і книгам Агати Крісті.  В 2005 році з нагоди 100-річчя зі дня смерті Жуля Верна у Франції було випущено серію срібних монет номіналом 1,5 євро:

В 1834-му народився Дмитро Менделєєв, російський хімік, автор періодичної таблиці хімічних елементів (1869 рік).

1928 рік - В'ячеслав Тихонов, російський актор, "Війна і мир", "Доживемо до понеділка", "Сімнадцять миттєвостей весни", "Білий Бім Чорне вухо", "Кодекс безчестя"…)

В 1949 році народилася Ірина Муравйова, російська кіноактриса ("Чисто англійське вбивство", "Москва сльозам не вірить", "Карнавал", "Любов зла"…).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: