8 лютого в Історії

8 лютого в Історії

У цей день інженер вперше запропонував розподілити земну кулю на 24 часові пояси.

8 лютого відбулася дуель Олександра Пушкіна із Жоржем Дантесом, перша передача телесигналу через океан – із Лондона до Нью-Йорку та урочисте відкриття столиці Індії. І це далеко не  всі події.

 У 1837 році відбулася дуель Олександра Пушкіна із Жоржем Дантесом на Чорній річці у Петербурзі.

1879-го інженер Сенфорд Флемінґ вперше запропонував розподілити земну кулю на 24 часові пояси.

1919 рік — у Чикаго, штат Іллінойс, доктор Джеймс Херік уперше в світі опублікував кардіограму серцевої недостатності.

У 1928 році відбулася перша передача телесигналу через океан – із Лондона до Нью-Йорку.

1931 року відбулося урочисте відкриття нової столиці Індії - Нью-Делі.

Місто розташоване в межах агломерації Делі, та було сплановано Едвіном Лютьєном, відомим британським архітектором 20-го століття. Місто є місцем розташування уряду Індії і уряду Національної території Делі, що робить місто центром індійської політики. У 2003 році населення Нью-Делі склало 295 000. Для національної столичної території Ділі, частиною якої є і Нью-Делі, загальна чисельність населення становить 14.1 мільйонів осіб, що робить її другим за величиною мегополісом після Мумбаї. На 1000 чоловік припадає 821 жінка.

Цього дня народилися:

1828 року - Жюль Верн, французький письменник, "батько наукової фантастики" ("Навколо світу за 80 днів", "Таємничий острів", "Діти капітана Гранта"…).

Відома українська письменниця Марко Вовчок була особисто знайома з Жулем Верном, котрий передав їй виключне право перекладу його творів російською мовою.  Згідно з даними ЮНЕСКО, за кількістю перекладів мовами народів світу книги Жуля Верна займають третє місце, поступаючись лише творам сценаристів студії Уолта Діснея і книгам Агати Крісті.  В 2005 році з нагоди 100-річчя зі дня смерті Жуля Верна у Франції було випущено серію срібних монет номіналом 1,5 євро:

В 1834-му народився Дмитро Менделєєв, російський хімік, автор періодичної таблиці хімічних елементів (1869 рік).

1928 рік - В'ячеслав Тихонов, російський актор, "Війна і мир", "Доживемо до понеділка", "Сімнадцять миттєвостей весни", "Білий Бім Чорне вухо", "Кодекс безчестя"…)

В 1949 році народилася Ірина Муравйова, російська кіноактриса ("Чисто англійське вбивство", "Москва сльозам не вірить", "Карнавал", "Любов зла"…).

Повʼязані теми:

Наступна публікація