Справа Тупицького: ДБР одночасно провело 13 обшуків

Справа Тупицького: ДБР одночасно провело 13 обшуків

Перевірки були в межах розслідування щодо можливої причетності Тупицького до злочинної організації.

Сьогодні, 13 травня, від шостої ранку одразу за кількома адресами до Олександра Тупицького з обшуками навідалися співробітники Державного бюро розслідування.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одночасно влаштували аж 13 ревізій. Зокрема, в столичній квартирі та на дачі відстороненого від посади голови Конституційного суду.

Перевірки були в межах розслідування щодо можливої причетності Тупицького до злочинної організації.

Обшуки, кажуть у ДБР, відбувалися за присутності дружини, дітей, адвоката. А ще — самого Тупицького. На нього, до речі, чекали напередодні в Печерському суді — для обрання запобіжного заходу. Чотири рази він не з'явився. Спочатку нібито через хворобу матері, а потім начебто у самого почалися проблеми із серцем.

Новини України: співробітники ДБР провели відразу 13 обшуків у Олександра Тупицького

Новини України: співробітники ДБР провели відразу 13 обшуків у Олександра Тупицького

"Вилучили деякі особисті речі, на які дозволу щодо вилучення ухвалою суду не надавалося. Будемо звертатися до суду щодо повернення цього майна. Ці обшуки проведені не з метою знайти щось, а з метою вкотре принизити Олександра Миколайовича", — сказав адвокат Костянтин Дорошенко.

"ДБР проводить 13 обшуків у межах кримінального провадження, в якому перевіряється причетність до злочинної організації колишнього голови Конституційного суду. Слідством встановлено, що ексочільник КСУ, а також двоє осіб намагалися підкупити свідка і пропонували йому за це 500 тис. доларів США", — зазначила речниця ДБР Ольга Чеканова.

Скандал навколо Олександра Тупицького розгорівся після того, як КС скасував частину антикорупційного законодавства. Після цього президент відсторонив голову суду своїм указом. Нині Тупицький оскаржує це рішення у Верховному суді.

Нагадаємо, що 29 грудня 2020 року Олександра Тупицького указом президента відсторонили від посади на два місяці.

У ДБР наголосили, що відсторонення Тупицького допоможе запобігти ризикам впливу останнього на інших свідків у цьому кримінальному провадженні.

Своєю чергою у Конституційному суді заявили, президент Володимир Зеленський мовляв порушив положення Конституції і вийшов за межі своїх конституційних повноважень, видавши указ про відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького.

27 березня 2021 року Володимир Зеленський звільнив Тупицького з посади судді КСУ.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.