Гурт UB40 відкрив фестиваль "Sziget-2010" у Будапешті

Фестиваль "Sziget-2010" стартував у Будапешті. На головній сцені вже встигли виступити The Aggrolites, The Wailers, Toots and the Maytals та UB40.

Фестиваль Sziget 18 років тому розпочався як студентська вечірка і в результаті перетворився на найбільший музичний івент в Центральній Європі. 7 днів музики, десятки виконавців та сотні тисяч відвідувачів. І все це на острові Обудай (до речі, Sziget по-угорськи якраз і означає "острів") посеред величного річного дідугана на ймення Дунай.

Sziget - це 7 днів нової реальності. Світу, в якому ти можеш вправлятись в гончарній майстерності або вчитись малювати мультфільми, а вже за мить бігти до головної сцени, щоб не проґавити виступ Muse або ж Iron Maiden. Вони, до речі, одні з цьогорічних хедлайнерів. Тут можливо все. І в кожному куточку острову постійно щось відбувається - невеличкі вечірки, самодіяльні концерти, джеми, йога-тренінги або просто ліниве валяння на траві. Все що захочеш.

Цього року Сігет триватиме 5 днів, а не сім як колись. Зате є нульовий та мінус перший день, куди можна потрапити оплативши окремий квиток. Вчора, 10 серпня, якраз був нульовий день – феєрія ska та reggae. На головній сцені виступали такі монстри жанру як The Aggrolites, The Wailers, Toots and the Maytals та британські дідугани UB40.

Звісно, що ми хотіли потрапити на це все щастя але спочатку нам на перепоні стала українська митниця з шаленими чергами, а потім приємна та симпатична угорка на пропускному пункті Сігета, яка власне сказала що з нашими повними квитками ми можемо приходити завтра, коли розпочнеться все основне дійство.

Ми ж як слухняні хлопці розвернулись, сіли на електричку і пішли гуляти нічним Будапештом. Містом, яке вночі заливається вогнями і прогулюючись набережною по правому боці Дунаю ти з одного боку бачиш старовинні замки та костьоли, а з другого помпезну будівлю Парламенту та десятки преміум-готелей, які світяться так, наче хочуть довести зіркам, що вони крутіші й яскравіші.

До речі, про пересування. Якщо ви наступного року зберетесь на Сігет або ж просто захочете відвідати Будапешт, одразу купуйте проїзний квиток на всі види транспорту. Це зекономить вам купу зусиль та часу, не кажучи вже про грошові кошти. Будапешт – неймовірно великий і, наприклад, для того щоб добратись від центру до Обудая, де власне і проводиться фест, вам треба зробити пересадку в метро, а потім ще й сісти на HEV – аналог нашої електрички. Якщо ж у вас буде проїздний – то всі ці пересування одразу ж стануть вдвічі дешевшими і вам не потрібно буде бігати по вагонам у пошуку компостера. А штрафи тут серйозні й контролери ретельні.

Зрештою на Сігет можна добиратись і пішки. Довго але цікаво. В принципі, загубитись в цьому місті дуже важко, особливо коли в руках є карта. Ну і готуйтесь до того, що англійську мову тут знають одиницы. Натомість вам все ретельно пояснюватимуть угорською, яку вловити важко, не те що зрозуміти. Ну і якщо вам дійсно нічого не зрозуміло, завжди можна попрохати відмітити щось на карті або написати на листочку. Це дійсно спрацьовує і після цього прогулянка перестає виділяти запах легенької параної.

На цьому буду завершувати. Адже потрібно збиратись на острів де сьогодні відбуватиметься перший офіційний день фестивалю.

І почнеться він з легенд панк-року The Toy Dolls та Bad Religion, ска-монстрів Madness та Ska-P, інді-рокерів The Hives та гуру world music Buena Vista Social Club. І це тільки маленька частинка того, що відбуватиметься на святі життя під назвою Sziget.

Читайте також:

"Гайдамаки" порвали Sziget козацьким роком

Лобода на Sziget відривалась під Prodigy

На "Сігет-2007" їдуть два наші гурти

Повʼязані теми:

Наступна публікація