Сезон "Оскара" офіційно відкрито

Сезон "Оскара" офіційно відкрито

"Оскар" / Фото: AFP

Американська кіноакадемія офіційно відкрила оскарівський сезон, почавши розсилку бюлетенів для голосування всім членам журі.

Американська академія кіномистецтва розпочала перший етап голосування, покликаний визначити номінантів на кінопремію "Оскар" за підсумками 2010 року. У понеділок, 27 грудня, кіноакадемія офіційно відкрила оскарівський сезон, почавши розсилку бюлетенів для голосування всім своїм членам, які будуть обирати номінантів вісімдесят третьої премії "Оскар". Всього буде розіслано 5775 листів.

У висуненні номінантів задіяні всі її чинні члени, серед яких актори Вілл Сміт, Сельма Хайєк і Кіра Найтлі, режисери Квентін Тарантіно та Софія Коппола, музиканти Брюс Спрінгстін і Елтон Джон, а також глава компанії Apple Стів Джобс.

Заповнені бюлетені повертаються до міжнародної аудиторсько-консалтингової фірми PriceWaterhouseCoopers, якій з 1934 року довірено підрахунок голосів на всіх етапах оскарівських перегонів. Компанія зобов'язана перевірити, щоб ніхто з академіків не отримав порожній конверт або два бюлетені. PriceWaterhouseCoopers завершує прийом заповнених формулярів 14 січня 2011 о 17:00 за часом Тихоокеанського узбережжя США (15 січня, 03:00 за київським часом). Конверти, що спізнилися хоча б на хвилину, до розгляду не приймаються.

25 січня 2011 року в Лос-Анджелесі назвуть імена претендентів найпрестижнішої у світі кіно нагороди. А 2 лютого 2011 року почнеться другий, заключний етап голосування, покликаний визначити вже лауреатів Оскара. Заповнені кіноакадеміками бюлетені мають опинитися в розпорядженні PriceWaterhouseCoopers 22 лютого не пізніше ніж о 17:00 за часом Тихоокеанського узбережжя США (23 лютого 03:00 за Києвом).

Таким чином цього року в аудиторів буде менш ніж п'ять днів, щоб підрахувати голоси кіноакадеміків і визначити лауреатів Оскара. Картки з їхніми іменами вкладаються в заповітні конверти, які буде роздруковано на сцені театру Kodak в Лос-Анджелесі 27 лютого майбутнього року в ході вісімдесят третьої за рахунком церемонії вручення нагород Американської академії кіномистецтва.

Склад її членів з правом голосу в останні роки зберігається на рівні 6 тисяч осіб. У цьому році запрошення вступити в академію отримали 135 акторів, режисерів, сценаристів, документалістів, мультиплікаторів і інших представників кінематографа. Їм доведеться брати участь у відборі номінантів та переможців вперше.

Президент академії Том Шерак рекомендував новачкам "голосувати якнайбільш сумлінно" і постаратися подивитися всі представлені на суд картини на широкому екрані, а не на DVD-програвачі вдома.

Читайте також:

На "Оскар" претендують 248 фільмів

Оголошено лонг-лист пісень-претендентів на "Оскар"

Енн Хетевей і Джеймс Франко будуть ведучими "Оскара"

Повʼязані теми:

Наступна публікація