На "Оскар" претендують 248 фільмів

На "Оскар" претендують 248 фільмів

На "Оскар" претендують 248 фільмів / Фото: AFP

У номінації "Фільм року" на премію "Оскар" претендують 248 картин. 25 січня 2011 року буде оголошено шорт-лист номінантів на "Оскар".

У лонг-лист номінантів на премію Американської кіноакадемії "Оскар" у номінації "Фільм року" увійшли 248 картин. Претендувати на основний "Оскар" можуть стрічки тривалістю більше 40 хвилин, що вийшли в прокат хоча б в одному кінотеатрі округу Лос-Анджелеса до 31 грудня поточного року і потім утрималися в прокаті не менше семи днів.

Картини повинні бути зняті на 35- або 70-міліметровій кіноплівці або в професійному цифровому форматі.

Фільми, які демонструються вперше і поширюються не через кінотеатри, не можуть претендувати на "Оскар" в жодній номінації.

25 січня 2011 року буде оголошено шорт-лист номінантів на "Оскар". До нього увійдуть десять картин. Для порівняння - до 2008 року шорт-лист претендентів у номінації "Фільм року" включав тільки п'ять картин.

Сама церемонія вручення "Оскарів" відбудеться 27 лютого 2011 року в кінотеатрі Kodak в Лос-Анджелесі і транслюватиметься в прямому ефірі в більш, ніж 200 країнах світу. Її ведучими стануть Джеймс Франко і Енн Хетевей. У 2011 році премії Американської кіноакадемії будуть вручені вже у 83-й раз.

Нагадаємо, що 16 грудня Американська кіноакадемія оприлюднила лонг-лист саундтреків, що претендують на премію "Оскар". За кілька днів до цього був оголошений лонг-лист фільмів-претендентів на "Оскар" в категорії "Найкращі спецефекти".

1 грудня Американська кіноакадемія оприлюднила списки короткометражних фільмів і мультфільмів, номінованих на премію "Оскар".

Читайте також:

Оголошено лонг-лист пісень-претендентів на "Оскар"

Енн Хетевей і Джеймс Франко будуть ведучими "Оскара"

Названо документальні фільми-номінанти на "Оскар"

Повʼязані теми:

Наступна публікація