Арабські революції оцінили у 55 мільярдів доларів

Арабські революції оцінили у 55 мільярдів доларів

Арабські революції оцінили у 55 мільярдів доларів / Фото: AFP

Найбільше збитків від демократичних арабських революцій зазнали Лівія та Сирія.

Експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) оцінили економічні збитки від демократичних революцій в арабських країнах Африки та Близького Сходу - так званої "арабської весни".

За їхніми підрахунками, держави, в яких відбувалися найбільш серйозні народні хвилювання, втратили в цілому більше 55 мільярдів доларів.

На 20,6 млрд доларів зменшився обсяг ВВП в цих країнах, і ще 35,3 млрд доларів втратили бюджети держав через зростання витрат і зниження держдоходів. Основний удар припав на Лівію і Сирію, які втратили 7,7 і 6мільярдів доларів від ВВП відповідно. Менших економічних витрат зазнали Ємен, Туніс, Єгипет і Бахрейн.

У Ємені, де збиток склав 6,4% ВВП, більше 15% населення опинилися за межею бідності. Туніс через народні хвилювання позбувся майже 5,2% ВВП, постраждали практично всі сторони економіки. У Єгипті зміна режиму коштувала 4,2% ВВП. У Бахрейні, де також почалися народні хвилювання, вдалося уникнути великих втрат для ВВП тільки завдяки зростанню цін на нафту. У підсумку ВВП у цій країні впав лише на 2,77%.

При цьому зростання цін на нафту підсилило вплив інших нафтових країн цього регіону. Якщо на початку 2011 року барель нафти коштував близько 90 доларів, то до травня ціна злетіла до 130 доларів, а тепер тримається на рівні 113 доларів. За рахунок цього стрибка ОАЕ, Саудівська Аравія і Кувейт, де не було серйозних внутрішніх потрясінь, змогли навіть збільшити ВВП.

Читайте також:

Економіку Лівії відновлюватимуть після революції 10 років

Єгипет опинився на межі банкрутства

Росія може втратити мільярди "нафтових" доларів через підтримку Каддафі

Повʼязані теми:

Наступна публікація