Фонд держмайна скандально зірвав приватизацію "Вінницяобленерго"

Дата публікації
Перегляди
1869
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Фонд держмайна скандально зірвав приватизацію "Вінницяобленерго"

Вінницяобленерго не продали через відсутність кворуму

У понеділок ФДМ заблокував продаж 50% акцій підприємства

Фонд державного майна України зірвав конкурс з приватизації компанії "Вінницяобленерго".

Конкурс з продажу 50% підприємства мав відбутись 3 лютого, але так і не відбувся. За офіційною інформацією Фонду, причиною стала відсутність кворуму.

Проте сам процес проходив досить дивним чином. Коли у приміщенні ФДМ, де мав відбутися конкурс, зібрались учасники та члени комісії, один з членів комісії після телефонного дзвінка залишив приміщення. Невдовзі у кожного з членів приватизаційної комісії дзвонив телефон, після чого вони всі виходили з кімнати.

Через деякий час назад повернулись лише двоє членів комісії, які закрили двері зсередини і оголосили про відсутність кворуму і неможливість проведення конкурсу. При цьому решта членів комісії намагались потрапити у кімнату, але не змогли цього зробити через дії їхніх колег.

Повторний конкурс повинен відбутись у понеділок, 13 лютого. 

Як заявив представник "Львівобленерго" Олександр Сагура, станом на сьогоднішній день компанія ще не одержувала офіційного запрошення від ФДМУ взяти участь у торгах, які, як відомо, заплановані на 9.00 понеділка, 13 лютого. Сагура пояснив, що запрошення є підставою для того, щоб компанія-претендент зареєструвалася для участі в торгах і стала їх повноправним учасником.

"На даний момент такого запрошення нам не надходило, а враховуючи те, що вже кінець п'ятниці, у нас є підстави вважати, що і не надійде", - сказав Сагура, відзначивши при цьому, що неодноразові звернення "Львівобленерго" до чиновників Фонду, причетних до організації торгів, з вимогою надіслати запрошення просто ігноруються.

"У нас є інформація і розуміння, що в такій ситуації "Львівобленерго" буде просто не допущене до участі в торгах у понеділок", - сказав Сагура.

У зв'язку з цим він також відзначив, що на попередні зірвані торги "Львівобленерго" одержувало офіційне запрошення завчасно – за три робочих дні до торгів.

"Ймовірно, хтось у Фонді не хоче, щоб у торгах була максимальна кількість учасників і держава одержало найбільшу ціну за пакет цього обленерго", - підсумував Сагура.

Як відомо, до конкурсу приватизації підприємства були допущені три учасники: "Львівобленерго", "Луганське енергетичне об'єднання"  та "ВС Енерджі Інтернешнл Україна".

Стартова ціна становила 167,65 млн гривень.

Тим часом Фонд держмайна відреагував на скандальний зрив продажу "Вінницяобленерго". Відомство обіцяє у понеділок, 13 лютого, провести приватизацію компанії з прямою онлайн трансляцією. 

Журналісти ТСН.ua прибудуть на місце проведення конкурсу для того, щоб переконатись у прозорому та чесному проведенні конкурсу з приватизації підприємства, адже, за останньою інформацією, ФДМ планує допустити до конкурсу не всіх учасників.

Наступна публікація