"Київстар" "порадував" абонентів підвищенням тарифів

Оператор хоче стимулювати перехід абонентів на нові тарифи.

Один із найбільших мобільних операторів України "Київстар", щоб підштовхнути абонентів до переходу на нові тарифні плани, вирішив підняти ціни в 50 своїх старіших тарифах.

У компанії переконують, що попередні вимоги Антимонопольного комітету про перегляд тарифів були виконані, а нове збільшення цін торкнеться незначної кількості осіб. Такі плани оператора вже налякали конкурента "МТС", у якому вважають, що подібний крок може підштовхнути комітет до нових розслідувань, пише "Коммерсант-Украина".

Платити за новими цінами абоненти "Київстару" почнуть вже з 1 лютого. Користувачі вже почали отримувати інформацію про зміну умов тарифних планів. У "Київстарі" підтвердили зміни, але не уточнили, кого саме торкнуться нові тарифи.

Збільшення цін планується на 15-30% у 16 тарифних планах для контрактних абонентів, а з 5 лютого - в 29 тарифних планах для prepaid-абонентів. Підвищення торкнеться, зокрема, таких популярних планів, як 25 мільйонів, Єдина країна, Djuice Безлім.

Одна з ключових причин зміни тарифів найбільшого оператора - спроба підштовхнути абонентів до переходу на нові пакетні пропозиції, вважає замдиректора дослідницької компанії GfK Ukraine Гліб Вишлінський. Разом із зростанням абонплати у старих тарифних планах компанія з 5 лютого в два рази знижує вартість переходу на нові.

Втім, активне просування нових тарифів призвело до падіння фінпоказників компанії. За січень-вересень 2012 її EBITDA впала на 4,7%, до $ 632 млн, а середній щомісячний дохід з одного абонента (ARPU) - на 2%, до 42,3 грн, при збільшенні абонентської бази на 2%, до 25,2 млн.

У прямого конкурента "МТС" плани "Київстару" офіційно не коментують. Проте джерело видання в керівництві компанії здивоване таким кроком. "Це здається вкрай непродуманим, оскільки відбулося лише через місяць після досягнення компромісу з АМКУ. Це може викликати нові перевірки операторів", - зазначив співрозмовник.

Зі свого боку перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін запевнив, що йому невідомо про збільшення цін "Київстаром", але він перевірить це питання вже 25 січня.

Нагадаємо, наприкінці грудня антимонопольники та мобільні оператори домовились про зменшення окремих тарифів на 10-25%. Економія абонентів повинна була скласти 1 млрд грн (4% від сукупної виручки "Київстару" та "МТС" за 2011 рік).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: