Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Клименко відзвітував про реформування Податкової

Головний податківець розповів про зменшення кількості перевірок та збільшення відшкодування ПДВ.

У реформуванні Державної податкової служби пріоритетними є спрощення адміністрування податків та оптимізація процесів.

Про це заявив голова ДПСУ Олександр Клименко, пише "Дзеркало тижня".

"По-перше, радикально зменшуємо кількість перевірок - за минулий рік майже на половину: до 12 тис. в порівнянні з 23 тис. в 2010 році. У нинішньому році плануємо скоротити ще в 1,5 разу - до 8 тисяч. Для малого бізнесу взагалі введений мораторій на перевірки - ми його продовжуємо і на другий квартал 2012 року", - повідомив він.

"По-друге, удвічі збільшили відшкодування ПДВ. 43 млрд (гривень) відшкодовано за 2011 рік у порівнянні з 24 млрд в 2010 році. З них 16 млрд в автоматичному режимі. Скільки було скепсису з приводу того, що автоматичне відшкодування запрацює? Нас теж звинувачували, що це працює для кількох підприємств, а зараз це вже стало нормальною практикою!", - наголосив Клименко.

"По-третє, дерегуляція. Ми сьогодні скоротили видачу довідок. За процесам видачі 12 основних видів довідок ми підготували скорочення термінів видачі утричі. 80% всіх запитів йде на отримання довідки про відсутність заборгованостей, яка потрібна для участі підприємства в тендерах і т.д. Вона видавалася за 15 днів, а сьогодні видається за п'ять. Тобто за рахунок оптимізації внутрішніх процесів утричі скоротили терміни проходження документів", - поінформував голова ДПСУ.

Наступне завдання, за його словами, - скорочення функцій і спрощення процесів податкової дозволить продовжити оптимізацію структури і чисельності відомства без втрати якості роботи.

Також упор буде робитися на аналітику і стратегічне планування, щоби бути зрозумілими для бізнесу й інвесторів, у тому числі іноземних.

Залиште свій коментар

Вибір редакції