Мін'юст пропонує підвищити розмір мінімальних аліментів на дітей

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Мін'юст пропонує підвищити розмір мінімальних аліментів на дітей

Фото: УНІАН

Серед пропозицій - діти матимуть право на частку спільного майна колишнього подружжя на рівні з батьками.

Міністерство юстиції готує зміни до законодавства щодо прав дітей, батьки яких розлучилися. Зокрема, можуть збільшити розмір мінімальних аліментів, а також під час розлучення батьків майно пропонують ділити і на дітей.

"Нині йде серйозне обговорення можливості збільшення обсягу утримання дитини після розлучення батьків. Уже розроблено законопроект, який пропонує суттєво збільшити мінімальний розмір аліментів на дитину. Окрім того, ми можемо запозичити норму французького законодавства, за якою нащадки після розлучення батьків повинні отримати такий самий рівень утримання, який вони мали під час проживання у повній сім’ї", - сказав міністр юстиції Павло Петренко.

Він особисто виступатиме з ініціативою ввести норму, за якою діти матимуть право на частку спільного майна колишнього подружжя на рівні з батьками. Також буде створена система стимулювання як батьків, так і органів влади на місцях, які дбають про всебічний і повноцінний розвиток дитини.

"Окремо ми плануємо прописати норми мотивації для тих батьків, які відповідально ставляться до виховання своїх дітей. Це будуть відповідні податкові й соціальні пільги. Ще одна новація – створення реальних стимулів для органів влади на місцях, які вкладають кошти в розширення дитячого простору: створення дитячих садочків, будівництво спортивних майданчиків, відкриття різного роду курсів і гуртків для гідного виховання дитини. Уряд готовий розвивати та підтримувати культуру відповідального батьківства в країні", - зазначив міністр.

Нагадаємо, від початку лютого в Україні почали діяти зміни до законодавства, що посилили відповідальність злісних неплатників аліментів на дітей. Зокрема, їм обмежують виїзд за межі України, кермування транспортними засобами, користування зброєю та право на полювання тощо. Завдяки змінам державним виконавцям Міністерства юстиції вдалося стягнути з боржників зі сплати аліментів на користь дітей 254 млн грн.

Для офіційно непрацевлаштованих боржників передбачений новий вид впливу – суспільно корисні роботи, оплату за які буде перераховано на сплату боргу з виплати аліментів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація